لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۲

رضایت وزیر خارجه آمریکا از نتایج سفر آسیائی اش


رهبران ژاپن و آمریکا ، امروز، یکشنبه، بر اهمیت دیپلماسی برای توقف تهدیدهای نظامی کره شمالی تاکید کردند. این در حالیست که دولت ژاپن موشک های دفاعی خود را در مقابل هر گونه حمله احتمالی کره شمالی در داخل و اطراف توکیو پایتخت مستقر کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا ، جان کری ، پس از دیدار از کره جنوبی و چین ، روز یکشنبه ، وارد ژاپن شد و با وزیر امور خارجه آن کشور ، فومیو کیشیدا ملاقات کرد.

دولت ژاپن برای آمادگی در مقابل حملات احتمالی پیونگ یانگ موشک های دفاعی پیشرفته موسوم به پَک ۳ خود را در داخل و اطراف توکیو مستقر کرده است.

جان کری در جلسه ملاقات با آقای کیشیدا ، گفتگو با رهبران کره جنوبی و چین را ، سازنده و مثبت خواند و گفت " نتایج جلسات ما هم در سئول و هم در پکن به طور کلی از نظر منافع مشترک و به ویژه هدف محو سلاح های اتمی در شبه حزیره کره بسیار سازنده و مثبت بود."

گفتگوهای واشنگتن و پکن بر سر تنش ها در شبه جزیره کره همواره مثبت بوده اند ، اما پکن هرگز در این گفتگوها لحنی ندارد که بارِ تعهدات مشخص داشته باشد.

آمریکا و چین به جزییات گفتگوهای دو کشور اشاره ای نکرده اند.

پکن اصرار دارد برای حل بحران شبه جزیره کره و خاتمه تهدیدهای اتمی کره شمالی که به حضور نظامی گسترده آمریکا و کره جنوبی در منطقه منجر شده است، واشنگتن و پیونگ یانگ به نحوی وارد گفتگوی مستقیم شوند.

قرار است وزیر امور خارجه آمریکا با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن نیز ملاقات کند.

در همین حال به گزارش آسوشیتدپرس در حالی که پیونگ یانگ به تهدید های اتمی خود ادامه می دهد ، جمعی از گردشگران در کره جنوبی به تماشای ن برج دیده بانی وحدت در مرز بین دو کره مشغول اند.

گردشگران از آنجا می توانند مرز کره شمالی را نگاه کنند.
XS
SM
MD
LG