لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۱

ارزش بلیت بخت‌آزمایی در آمریکا از مرز ۱/۵ میلیارد دلار گذشت


برنده خوش شانس می تواند ۹۳۰ میلیون دلار نقد بعد از کسر مالیات بگیرد.
برنده خوش شانس می تواند ۹۳۰ میلیون دلار نقد بعد از کسر مالیات بگیرد.

میلیون ها آمریکایی برای خرید بلیط بزرگترین لاتاری در تاریح آمریکا که روز سه شنبه به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید ، به محل های فروش بلیط مراجعه کرده اند.

حتی پس از کسر مالیات ها، مبلع قرعه کشی ملی که به پاور بال موسوم است، برنده می تواند جایزه را به اقساط برای ۲۹ سال دریافت کند یا ۹۳۰ میلیون دلار پیش از مالیات یک جا به خانه ببرد.

خبرگزاری فرانسه می گوید شما با این پول می توانید دو هواپیمای ایرباس ۳۰۰ که قادر است ۸۵۳ مسافر را حمل کند به ارزش هر فروند۴۲۰ میلیون دلار یا باشگاه فوتبال آ سه میلان را به ارزش ۶۶۵ میلیون دلار بخرید.

در نیویورک کارگران برای خرید بلیت در قرعه کشی چهار شنبه شب صف کشیده اند. البته در هر ۲۹۲ میلیون، نفر یک نفر چنین شانسی ممکن است داشته باشد اما خریداران امیدوار هستند.

برای برنده شدن، هر بلیط باید تمام شش جفت شماره ای اعلام شده را داشته باشید.

در نخستین قرعه کشی در روز شنبه مقدار جایزه بیش از ۱۵۰ میلیون دلار بود که هیچکس کل مبلغ را نبرد و کسانی که پنج جفت عدد را دقیق اورده بودند، هرکدام یک میلیون دلار و سه نفر هم هرکدام ۲ میلیون دلار برنده شدند.

بزرگترین قرعه کشی یا لاتاری قبلی آمریکا ۶۵۶ میلیون دلار بود که در ۳۰ مارس ۲۰۱۳ قرعه کشی شد و سه نفر از کالیفرنیا، تگزاس و پورتو ریکو برنده شدند.

در قرعه کشی پاور بال، ۴۴ ایالت به اضافه شهر واشنگتن دی سی به همراه ، پورتو ریکو و جزایر ورجین شرکت دارند.

XS
SM
MD
LG