لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۲

رزمایش هوایی اسرائیل و آمریکا؛ حمله به «قلمرو ناآشنای دشمن» تمرین می‌شود


تصویری از رزمایش مشترک ارتش اسرائیل و فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا با عنوان «درخت بلوط» در ژانویه ۲۰۲۳
تصویری از رزمایش مشترک ارتش اسرائیل و فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا با عنوان «درخت بلوط» در ژانویه ۲۰۲۳

جنگنده‌ها و سوخت‌رسان‌های اسرائیلی روز یکشنبه رزمایش هوایی مشترک دو هفته‌ای را با نیروی هوایی ایالات متحده در یک پایگاه هوایی در نوادا آغاز کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «تایمز اسرائیل» در این رزمایش که گفته می‌شود متمرکز بر ایران است، تمرین‌هایی از جمله پروازهای دوربرد و شبیه‌سازی حملات به قلمرو ناآشنای دشمن انجام می‌شود.

هفت فروند جنگنده اف-۳۵آی و دو سوخت‌رسان بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی اسرائیل برای شرکت در این رزمایش موسوم به «پرچم قرمز ٢-٢٣» از روز چهارشنبه وارد پایگاه نیروی هوایی «نلیس» در نوادا شده‌اند.

وزارت دفاع اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تمرین‌های نظامی شامل «حمله راهبردی در عمق» است که به نظر می‌رسد اشاره‌ای به حمله بالقوه به تاسیسات هسته‌ای ایران باشد.

طبق بیانیه، تمرین‌های هوایی همچنین رسیدن به برتری هوایی در منطقه، حملات هوایی مشترک، دفاع هوایی، انهدام جنگنده‌های دشمن، پروازهای در ارتفاع پایین، و حمله به مناطق ناآشنا و مجهز به پدافندهای ضدهوایی فراوان را در بر می‌گیرد.

طی این رزمایش مشترک، سوخت‌رسان‌های اسرائیلی اقدام به رساندن سوخت به جنگنده‌های آمریکایی می‌کنند و جنگنده‌های اسرائیلی نیز از سوخت‌رسان آمریکایی بوئینگ کی‌سی-۴۶ سوخت دریافت می‌کنند.

با توجه به فاصله هزار و ۲۰۰ مایلی اسرائیل و ایران، بوئینگ کی‌سی-۴۶ برای حمله احتمالی اسرائیل به ایران بسیار ضروری است و این کشور چهار فروند از این هواپیماهای سوخت‌رسان را سفارش داده است.

اسرائیل و آمریکا به طور منظم رزمایش‌های نظامی مشترک از جمله تمرین هوایی و دفاع موشکی برگزار می‌کنند.

ارتش اسرائیل و فرماندهی مرکزی ایالات متحده در ماه ژانویه بزرگ‌ترین رزمایش مشترک خود را با عنوان «درخت بلوط» در اسرائیل برگزار کردند.

XS
SM
MD
LG