لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۲

رهبران دموکرات در کنگره آمریکا: هر دو حزب در حمایت از اسرائیل و علیه اقدامات ایران متحد هستند


نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس آینده نمایندگان و چاک شومر رئیس اقلیت دموکرات در سنای آمریکا در این پنل شرکت کردند.
نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس آینده نمایندگان و چاک شومر رئیس اقلیت دموکرات در سنای آمریکا در این پنل شرکت کردند.

رهبران دموکرات در کنگره آمریکا می گویند در حمایت از اسرائیل و علیه اقدامات جمهوری اسلامی ایران، دو حزب اصلی آمریکا اختلاف نظری ندارند.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات در مجلس فعلی نمایندگان آمریکا و چاک شومر رئیس اقلیت دموکرات در سنای ایالات متحده روز یکشنبه در یک پنل در اجلاس «شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار» در فلوریدا شرکت کردند.

خانم پلوسی که از یک ماه دیگر احتمالا ریاست مجلس جدید نمایندگان آمریکا را بر عهده خواهد داشت در این نشست به حمایت هر دو حزب عمده آمریکا از اسرائیل اشاره کرد و گفت: حمایت از اسرائیل در کنگره امری دو حزبی است. حمایت از اسرائیل در قلب ما است.

وی افزود: دموکراتها ثابت کردند که از حامیان اسرائیل هستند. ما خواستار راه حل دو کشوری هستیم؛ اما از فلسطینی‌ها می خواهیم که مذاکره کنندگان مسئولیت پذیری باشند.

وی خاطر نشان کرد: ما از کشورهای عرب می خواهیم در این امر به فلسطینی‌ها کمک کنند.

خانم پلوسی در بخش پایانی سخنانش گفت: ‌امنیت اسرائیل در اولویت است. حمایت از اسرائیل در چارچوب امنیت و منافع ملی آمریکا نهفته است. ما باید روابط نزدیکمان را حفظ کنیم.

در این نشست همچنین چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا، نیز سخنرانی کرد.

وی نیز گفت: حمایت از اسرائیل، به ویژه حمایت و تصویب طرح‌هایی علیه حماس و همچنین طرح‌های افزایش کمک نظامی به اسرائیل، .در سنا نیز امری دو حزبی است.

وی افزود: ما به این مسئله اعتقاد داریم که امنیت اسرائیل همان امنیت آمریکا است. اسرائیل اگر چه قوی است؛ اما همچنان با تهدیدهایی مانند برجام مواجه است.

سناتور شومر افزود: آمریکا با اسرائیل تبادل اطلاعاتی و نظامی برای مقابله با تروریست دارد. اسرائیل منافع آمریکا را کاملا در نظر می گیرد و حتی در غیاب آمریکا نیز از منافع این کشور دفاع می‌کند.

در اجلاس «شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار» در فلوریدا، برخی قانونگذاران آمریکایی دیگر هم شرکت دارند.

همزمان با این نشست، مقام‌های آمریکا جمهوری اسلامی ایران را متهم کرده اند که به تازگی یک موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را آزمایش کرده و بدین ترتیب قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.

وزير دفاع آمريکا شنبه ۱۰ آذر در یک مراسم گفت که اقدام تازۀ ايران برای آزمايش موشک های قادر به حمل کلاهک های چندگانه نشان می دهد که تلاش هايی که تا کنون در جهت انصراف رژيم ايران از حمايت تجاوزکارانه از تروريسم صورت گرفته راه به جايی نخواهد برد.

همچنین دنی دنون، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، در گفتگوی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا در حاشیه اجلاس «شورای آمریکایی‌های اسرائیلی تبار» در ایالت فلوریدا خواستار اقدام جهانی علیه برنامه موشکی ایران شد.

وی با اشاره به خبر آزمایش موشکی ایران گفت: «می‌دانیم که ایران با ادامه برنامه موشک بالستیک ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت است. وقت آن رسیده است که شورای امنیت این مساله را محکوم کند و از آن نگذرد تا بدین وسیله همه کشورها از اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا حمایت کنند. ما از همه کشورها به ویژه اروپایی‌ها می‌خواهیم به دولت آمریکا بپیوندند. تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست. اسرائیل از مردم ایران حمایت می‌کند. تحریم‌ها رژیمی را که حامی تروریسم و تنفر است هدف گرفته است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG