لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۷

استیون میلر: اشتباهات ابلهانه ای صورت گرفت


دفتر مرکزی اداره مالیات بر درآمد در شهر واشنگتن
دفتر مرکزی اداره مالیات بر درآمد در شهر واشنگتن
استیون میلر رئیس برکنار شده اداره مالیات بر درآمد آمریکا روز جمعه در کنگره گفت این اداره در زیر ذره بین قراردادن گروههای فعال سیاسی محافظه کار «اشتباهاتی ابلهانه» صورت گرفته است.

استیون میلر، که رییس جمهوری او را از مقامش به عنوان کفیل کمیسر اداره مالیات بر درآمد کنارگذاشت ولی تا هفته آینده اداره آن را برعهده دارد، روز جمعه گفت در اداره مالیات بر درآمد «طرفداری، یا حتی تصورطرفداری، جایی ندارد.»

او از نقش اداره مالیات بر درآمد (IRS) در تحقیقات گسترده درباره گروه های محافظه کارخواهان برخورداری از معافیت مالیاتی که با تاخیرهای طولانی در سه سال گذشته روبرو شدند، پوزش خواست. اما گفت فکر نمی کند هدف گرفتن گروه های دست راستی انگیزه سیاسی داشته است.

اداره مالیات بر درآمد تحقیقاتش را متوجه گروه هایی که در اسامی خود کلماتی مانند «تی پارتی» یا «پاتریوت» داشتند ساخت، و از آنها خواست اطلاعات مفصلی درباره فعالیت ها واعانه دهندگانشان ارائه دهند. اکثر «تی پارتی» ها در امریکا، با گسترش نقش دولت به طور کلی، و سیاست های پرزیدنت اوباما به خصوص، به شدت مخالف بوده اند.

میلر و راسل جرج، بازرس کل دولت که گزارش آنها مدیریت اداره مالیات بر درآمد در واشنگتن را مسئول دادن اجازه تمرکز بر گروه های محافظه کار می داند، در یک کمیته مجلس نمایندگان در این باره توضیح دادند. قرار است کمیته های دیگری نیز به عملیات اداره مالیات بر درآمد رسیدگی کنند.

پرزیدنت اوباما روز پنجشنبه گفت از عمل آی آر اس عصبانی است و قول داد با کنگره برای اصلاح آن کار کند.

جمهوریخواهان مخالف اوباما امیدوارند تحقیقات گسترده ای در باره اقدامات اداره مالیات انجام دهند. آنها در جلسه روز جمعه ادعا کردند مقامات اداره در ماههای اخیر وقتی هدف گرفته شدن گروه های محافظه کار را انکار کردند، دروغ گفتند.

بسیاری از مخالفان سیاسی رییس جمهوری می گویند آنها به این ادعاها که مقامات اصلی درواشنگتن ازاقدامات اداره مالیات بی خبر بودند تردید دارند.

آقای اوباما، که می گوید آی آراس به رهبری جدید نیاز دارد، از میلر خواست استعفا دهد، و او مقام خود را درهفته های آینده ترک خواهد کرد. رییس جمهوری دانیل ورفل، یک مقام دفتر بودجه کاخ سفید را تا پایان سپتامبر به عنوان رئیس موقت اداره مالیات منصوب کرده است.
XS
SM
MD
LG