لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۰

آمریکا اعدام‌های گروهی در استان انبار عراق را محکوم می‌کند


به گفته مقامات دولت عراق، پیکارجویان گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» صدها عضو یک قبیله عراقی، از جمله زنان و کودکان، را کشته و اجساد آنها را در چاهی انداخته‌اند.

قتل‌های سیستماتیک، برخی از خونین‌ترین کشتارها درعراق را از ماه ژوئن، زمانی که داعش با هدف تاسیس خلافت در سراسر عراق و سوریه از شمال به راه افتاد، نشان می‌دهد.

یکی از هدف‌های اصلی داعش این است که عراقی‌ها را به وحشت بیاندازد و بر شکاف‌های فرقه‌ای میان آنها بیافزاید. ایالات متحده آمریکا اقدامات بی‌رحمانه داعش علیه مردم عراق را به شدت محکوم می‌کند، و بر همبستگی خود با مردم عراق تاکید می‌گذارد.

ضلالت اعدام‌های اعضای سنی قبیله البو نمر، و دیگر قبایل استان انبار، گزارش‌های اعدام‌های گروهی زندانیان شیعه در شهر موصل، پیدا شدن یک گور دسته‌جمعی در حومه رمادی، و ادامه آزار دیگر گروه‌های اقلیت عراقی، شواهد بیشتری بر دهشت آفرینی داعش است. مسئولان این خشونت‌های وحشتناک باید شناخته شوند و به مجازات برسند.

اعضای داعش قاتلان و تروریست‌هایی هستند که کشوری که اشغال کرده‌اند را به خاک و خود می‌کشند. همچنین باید روشن باشد که داعش نه فقط تهدیدی برای ثبات عراق، بلکه برای تمام منطقه است. جامعه بین‌المللی، از جمله رهبران مذهبی برجسته اسلامی، به محکوم نمودن و رد ضلالت بی‌امان داعش و ایدئولوژی منحرف آن ادامه می‌دهند.

برای متوقف کردن عملیات تروریستی داعش علیه مردم سوریه و عراق، ایالات متحده آمریکا در تلاش‌های خود جهت همکاری با دولت عراق و شریکان منطقه‌ای و رهبری ائتلاف بین‌المللی برای شکست دادن داعش پا برجاست، سهم خود را در کمک به عراق برای حرکت به ورای بحران جاری انجام خواهد داد و تمام عراقی‌ها را ترغیب می‌کند علیه خشونت متحد شوند و به رد نفرتی که داعش نماد آن است، ادامه دهند.

XS
SM
MD
LG