لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۶

وزارت خارجه آمریکا: هدف سیاست‌ دولت پرزیدنت ترامپ این است که نتایج خوبی برای مردم ایران رقم بخورد


حساب کاربری وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر روز پنجشنبه هشتم خرداد در توئیتی به نقل از وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «هدف سیاست ایالات متحده این است که نتایج خوبی برای مردم ایران رقم بخورد.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده است، مردم ایران بتوانند رهبری را برای خودشان انتخاب کنند که رفتار رژیم ایران را به طور اساسی تغییر دهد.

آقای پمپئو پیشتر به یک رسانه اسرائیلی درباره اهداف سفر خود به این متحد کلیدی واشنگتن در خاورمیانه گفته بود «هم اسرائیل و هم آمریکا روشن کرده اند که رژیم ایران باید از سوریه خارج شود.»

وی در مصاحبه با شبکه کان نیوز گفت، مردم ایران نیز می‌دانند که منابع و پول آنها هدر می‌شود و این راه درستی نیست، به خصوص وقتی که اقتصاد ایران از کاهش قیمت نفت و شیوع کرونا رنج می‌برد.

وزیر خارجه آمریکا در این گفت‌وگو، که اواخر ماه گذشته انجام شد، گفت کارزار فشار حداکثری دولت آمریکا برای قطع دسترسی رژیم ایران به منابع مورد نیاز برای بسط ترور در جهان، مؤثر بوده است.

مایک پمپئو ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی یک «تصمیم خردمندانه» بگیرد و از سوریه خارج شود و به کمپین ترور خود، که شش میلیون آواره و هزاران کشته بر جای گذاشته است، پایان دهد.

وی با تاکید بر این که «ما اطمینان داریم این چیزی نیست که مردم ایران بخواهند»، گفت: «هدف سیاست دولت پرزیدنت ترامپ در برابر جمهوری اسلامی این است که نتایج خوبی برای مردم ایران رقم بخورد.»

وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ ابراز امیدواری کرد رژیم جمهوری اسلامی رفتار خود را تغییر دهد، به نحوی که متناسب با خواست ملت ایران باشد، خواسته‌هایی که همواره و بدون وقفه مطرح بوده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG