لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۲

رویترز: اکثریت قاطع مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران هستند


نزدیک به ۹۰ درصد اعضای مجلس نمایندگان ایالات متحده از هر دو حزب عمده سیاسی در نامه‌ای به وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ از انقضای مهلت تحریم تسلیحاتی ایران در اکتبر ابراز نگرانی کرده و خواستار همکاری واشنگتن و متحدان آن در سازمان ملل متحد برای تمدید این تحریم‌ها شدند.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت از قول منابع آگاه در کنگره نوشت، ۳۸۲ نماینده از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در یک اقدام کم‌سابقه فراحزبی، نامه‌ای را امضا و به مایک پمپئو ارسال کرده‌اند که طی آن از او خواسته‌اند با متحدان آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران همکاری کند.

بر اساس گزارش رویترز، نمایندگان کنگره در نامه خود با اشاره به این که دوره تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه تهران در ماه اکتبر منقضی خواهد شد، ابراز نگرانی کرده‌اند که انقضای ممنوعیت فروش سلاح به ایران باعث شود که کشورهای بیشتری وارد تجارت اسلحه با جمهوری اسلامی شوند.

الیوت انگل رئیس کمیته امور خارجی مجلس از حزب دموکرات و مایک مک‌کال عضو ارشد جمهوریخواه این کمیته از جمله امضاکنندگان این نامه هستند که به رؤیت رویترز رسیده است. تهیه‌کنندگان نامه همچنان در حال دریافت امضاهای بیشتری هستند و نامه هنوز به وزارت خارجه ارسال نشده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG