لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۰

پنتاگون شمار مصدومان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی در عراق را ۳۴ نفر اعلام کرد


جاناتان هافمن (نفر سمت چپ) از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون - آرشیو
جاناتان هافمن (نفر سمت چپ) از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون - آرشیو

جاناتان هافمن، یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز جمعه ۴ بهمن در یک کنفرانس خبری تعداد صدمه‌دیدگان حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به یکی از پایگاه‌های نظامی در عراق که سربازان آمریکایی در آن مشغول خدمت هستند را ۳۴ نظامی اعلام کرد.

او گفت که پس از انجام معاینات لازم، تشخیص داده شد که در کل «سی و چهار نظامی ما دچار نوعی آسیب مغزی ناشی از موج انفجار شده اند. هشت تن از آنها که پیشتر به آلمان فرستاده شده بودند، برای ادامه معالجه‌شان به آمریکا آورده شده‌اند. آنهخا در بیمارستان والتر رید یا در پایگاه اصلی محل استقرارشان خودشان تحت درمان قرار می‌گیرند. آنها امروز صبح وارد کشور شدند. ۹ تن دیگر از نیروها نیز به آلمان اعزام شده‌اند که در همان جا تحت درمان قرار دارند. یک نظامی به کویت اعزام شد که هم اکنون به سر خدمت در عراق برگشته است. شانزده نظامی هم که در زمان حضور خود در عراق بابت همین عوارض مورد معاینه قرار گرفته بودند پس انجام معاینات به سر پست خود برگشته‌اند.»

وی ادامه داد که پنتاگون بنا دارد نحوه اطلاع رسانی و گزارش‌دهی درباره نظامیان آسیب دیده در جنگ را بازبینی کند تا این گزارش‌ها به موقع و به طور صحیح ارائه شود.

آقای هافمن ادامه داد که برای پنتاگون، همچون گذشته، سلامت نیروهای نظامی کشور در اولویت است.

تهران در پی حذف فیزیکی قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، به دستور پرزیدنت ترامپ، چند پایگاه در عراق را که محل استقرار نیروهای نظامی آمریکا بود مورد حمله موشکی قرار داد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG