لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۵

خبرنگار صدای آمریکا: درباره جنبه قانونی حمله به اماکن فرهنگی بحث‌های زیادی وجود دارد


پتسی ویداکاسوارا خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به محل اقامت پرزیدنت ترامپ در فلوریدا.
پتسی ویداکاسوارا خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به محل اقامت پرزیدنت ترامپ در فلوریدا.

خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به محل اقامتگاه پرزیدنت ترامپ می‌گوید هنوز اطلاع رسانی درباره اهداف احتمالی آمریکا در صورت حمله جمهوری اسلامی به آمریکایی‌ها اعلام نشده است اما بحث های زیادی درباره جنبه قانونی حمله به اماکن فرهنگی وجود دارد.

«پتسی ویداکاسوارا» خبرنگار اعزامی صدای آمریکا در برنامه ویژه خبری روز یکشنبه درباره افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا گفت درباره اماکن فرهنگی در توئیت پرزیدنت ترامپ هنوز هیچ اطلاع رسانی نشده است. من از کاخ سفید پرسیده ام. صحبت های زیادی درباره جنبه های قانونی این مسئله است. هدف قراردادن مکان های فرهنگی می تواند جنایت جنگی محسوب شود.

پرزیدنت ترامپ شنبه شب در چند رشته توئیت نوشت: «او [قاسم سلیمانی] به سفارت ما حمله کرده بود و در حال آماده شدن برای حمله به برخی نقاط دیگر بود. ایران سالیان سال فقط مشکل‌آفرین و دردسر‌ساز بوده است. این را به عنوان یک هشدار تلقی کنید: اگر ایران به هر آمریکایی یا به منافع آمریکا حمله کند، ما به ۵۲ مکان در داخل ایران (به نشانه ۵۲ آمریکایی که ایران سال‌ها پیش به گروگان گرفته بود) حمله خواهیم کرد که برخی از آنها در سطح بسیار عالی و برای ایران و فرهنگ ایرانی مهم هستند، و آن اهداف و خود ایران بسیار سریع و بسیار شدید هدف قرار خواهند گرفت. آمریکا دیگر نمی‌خواهد تهدید شود.»

وزارت دفاع ایالات متحده ۱۳ دی ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله‌ای که بامداد جمعه به کشتن قاسم سلیمانی در عراق منجر شد، به فرمان دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا اجرا شد.

خبرنگار اعزامی صدای آمریکا همچنین درباره تحولات در اقامتگاه پرزیدنت ترامپ در فلوریدا گفت، هیچ اطلاع جدیدی درباره جلسه احتمالی پرزیدنت ترامپ و مشاورانش نداریم. رابرت او برایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه به ما خبرنگاران گفت توصیه هایش درباره واکنش به ایران را به رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است.

خبرنگار اعزامی صدای آمریکا درباره تغییر لحن پرزیدنت ترامپ در توئیت های شنبه شب خود گفت: وقایع چند ساعت اخیر برای خیلی از ما خبرنگاران موجب شگفتی بوده است. پیش از این همه پیام ها در راستای تنش زدایی بود. خود پرزیدنت ترامپ و وزیر خارجه پمپئو مدام از تلاش برای جلوگیری از جنگ می‌گفتند اما توئیت هایی اخیر پرزیدنت ترامپ در تضاد کامل با پیام های قبلی پرزیدنت ترامپ به ایران است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif


XS
SM
MD
LG