لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۶

جان بولتون: ایران تاثیر تحریم‌ها را حس می‌کند


مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده روز یکشنبه ۲ تیر با بیان این که ایران تاثیر تحریم‌ها را حس می‌کند بار دیگر تاکید کرد که جمهوری اسلامی هرگز نمی‌تواند به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

به گزارش رویترز، جان بولتون که به اسرائیل رفته است به خبرنگاران گفت ادامه تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و تهدید به فراتر رفتن از حدود توافق شکست‌خورده هسته‌ای در روزهای آینده نشانه‌های کشوری که به دنبال صلح باشد نیست.

وی افزود: «تحریم‌ها گزنده هستند و شب گذشته به آنها اضافه هم شد ... ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد – نه در برابر ایالات متحده آمریکا، نه در برابر جهان.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک کنفرانس خبری با نخست وزیر اسرائیل شرکت کرده بود.

آقای بولتون همچنین روز یکشنبه در توئیتر خود نوشت: «ما بار دیگر بر اولویت‌ مشترکمان در مقابله با تخاصم ایران در سراسر منطقه، از طریق ادامه حداکثر فشار اقتصادی و افزایش هزینه برای فعالیت‌های بدخواهانه ایران، تاکید کردیم.»

تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر افزایش یافته است.

بعد از اینکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی سرنگون کرد، روز جمعه رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.

ایالات متحده خواستار نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ایران به پهپاد آمریکایی و از افزایش تنش آفرینی جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری بر ایران گذاشته و می گوید رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و دست از اقدامات تنش برانگیز، برنامه موشکی و کمک به تروریسم بردارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است اما رهبر جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG