لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۲

جان بولتون در اسرائیل:‌ ایران نباید ملاحظه و مصلحت‌اندیشی رئیس جمهوری آمریکا را با ضعف اشتباه بگیرد


جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به اسرائیل سفر کرده است،‌گفت که جمهوری اسلامی نباید احتیاط آمیز بودن و رفتار ملایم آمریکا در لغو حمله به ایران را به اشتباه، به عنوان ضعف رئیس جمهوری ایالات متحده تلقی کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جان بولتون روز یکشنبه ۲ تیرماه در اورشلیم در کنار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل سخن می‌گفت، افزود: گفت که هیچکس جواز شکار در خاورمیانه برای ایران صادر نکرده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید امروز با تاکید بر این که تحریم‌ها علیه تهران ادامه خواهد داشت،‌ گفت که پرزیدنت ترامپ تنها این‌بار حمله را متوقف کرده است.

آقای بولتون همچنین روز یکشنبه در توئیتر خود نوشت: «ما بار دیگر بر اولویت‌ مشترکمان در مقابله با تخاصم ایران در سراسر منطقه، از طریق ادامه حداکثر فشار اقتصادی و افزایش هزینه برای فعالیت‌های بدخواهانه ایران، تاکید کردیم.»

​تنش بین آمریکا و ایران در یک ماه اخیر افزایش یافته است.

بعد از اینکه جمهوری اسلامی یک پهپاد آمریکا را بر فراز حریم بین المللی سرنگون کرد، روز جمعه رئیس جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که قرار بود به سه مکان در ایران حمله نظامی شود، اما تنها ده دقیقه قبل از حمله از این کار منصرف شد.

ایالات متحده خواستار نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره حمله ایران به پهپاد آمریکایی و از افزایش تنش آفرینی جمهوری اسلامی در خاورمیانه شده است.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری بر ایران گذاشته و می گوید رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و دست از اقدامات تنش برانگیز، برنامه موشکی و کمک به تروریسم بردارد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است اما رهبر جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG