لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۵

وزیر خارجه ایالات متحده: قاسم سلیمانی و ابوبکر بغدادی داعش «هر دو تروریست» هستند


وزیر خارجه ایالات متحده می گوید از نظر او بین قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابوبکر البغدادی رهبر داعش تفاوتی نیست و هر دو تروریست هستند.

برت بیئر، مجری فاکس نیوز، دوشنبه شب در جریان مصاحبه با آقای مایک پمپئو از او پرسید: «آیا شما می‌گویید که اکنون در چشم انداز سیاست ایالات متحده قاسم سلیمانی مشابه البغدادی، رهبر داعش، است؟» آقای پمپئو در پاسخ گفت: «بله او یک تروریست است.»

حساب فارسی توئیتر وزارت خارجه ایالات متحده این بخش از سخنان آقای پمپئو را با زیرنویس فارسی منتشر کرده است:

پرزیدنت دونالد ترامپ روز دوشنبه ۱۹ فروردین، در بیانیه ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد. به گفته وزیر خارجه آمریکا تصمیم پرزیدنت ترامپ برای قراردادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده، از یک هفته دیگر به شکل رسمی به اجرا گذاشته می‌شود.

واکنش ها به تصمیم پرزیدنت ترامپ

ساعتی بعد از تصمیم دولت آمریکا، شماری از سناتورهای آمریکایی در پیام‌هایی از تصمیم دولت آمریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی استقبال کردند.

همچنین تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان از اقدام دولت آمریکا تقدیر کردند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز خطاب به پرزیدنت ترامپ گفت: «از تصمیم شما برای قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی سپاسگزارم. از شما متشکرم که به یکی دیگر از درخواست‌های مهم من پاسخ مثبت دادید.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG