لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۹

برایان هوک: تحریم‌های اخیر دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی در تاریخ بی‌نظیر است


برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اعلام کرد که دولت پرزیدنت ترامپ رویکردی در اجرای تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته که در تاریخ بی‌نظیر است.

آقای هوک پنجشنبه ۵ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری تلفنی گفت که دولت آمریکا منابع جدیدی را برای زیرنظر گرفتن موارد فرار از تحریم‌ها و نحوه اجرای تحریم ها اختصاص داده است و بر این اساس، کشورهای سراسر جهان اکنون رویکرد واقعا متفاوت دولت کنونی از دولت‌های پیشین در قبال تحریم را می‌دانند.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران توضیح داد: «دولت پیشین معافیت‌هایی در فروش نفت برای سه سال داده بود، اما ما این معافیت ها را تنها برای شش ماه دادیم. حال کشورهای جهان پیامدهای نقض تحریم‌ها یا فرار از آنها را به خوبی می‌دانند.»

پرزیدنت ترامپ ضمن اعلام این که توافق هسته ای با ایران موجب تغییر رفتار جمهوری اسلامی نشد، با خروج از توافق برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷، دستور بازگشت تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را در دو مقطع در مرداد و آبان این سال صادر کرد.

ایالات متحده می‌گوید جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است، برنامه موشک بالیستیک خود را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می دهد، و عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متولی برنامه موشکی ایران است.

وزیر خارجه آمریکا یکم خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد، که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG