لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۶

کاخ سفید: شروط کاهش تحریم‌ها علیه ایران در توافق تعیین شده است


کاخ سفید: شروط کاهش تحریم‌ها علیه ایران در توافق تعیین شده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید شروط کاهش تحریم‌ها علیه ایران، در توافق بین المللی با آن کشور تعیین شده است و طبق آن عمل خواهد شد.

جاش ارنست در نشست خبری عصر پنجشنبه خود در واشنگتن، با بیان این که شروط ما برای برداشتن تحریم‌ها به وضوح شرح داده شده است، گفت "ما خیلی روشن گفته‌ایم که ایران باید یک رشته گام‌های جدی برای به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای خود بر دارد تا تحریم‌ها کاهش داده شود؛ از کاهش ۹۸ درصدی ذخیره اورانیوم، تا قطع اتصال هزاران سانترفیوژ، درآوردن هسته رآکتور آب سنگین اراک، تا فراهم آوردن دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به اطلاعات و دیگر نیازهای بازرسان آژانس تا بتواند گزارش خود را تکمیل کند."

ور در ادامه افزود "سپس لازم است ببینیم که ایران شروع به تبعیت از دستورالعمل بازرسی آژانس برای راستی آزمایی می‌کند."

به گفته جاش ارنست فقط هنگامی که این کارها و چند مورد دیگر بطور کامل انجام شده باشند، ایران شاهد کاهش تحریم‌ها خواهد بود.

آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشتر در روز پنجشنبه گفته بود تحریم‌ها نه تعلیق، بلکه باید یکجا لغو شوند.

سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روزانه خود در پاسخ به پرسش خبرنگاران در این زمینه گفت، دائما از سوی مقام‌های ایرانی اظهارنظرهایی شنیده می‌شود، اما "ایالات متحده به عمل ایران نگاه خواهد کرد و نه به گفته‌ها."

XS
SM
MD
LG