لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۳

آسان سازی تحریم ها، مشروط به عملکرد ایران


سناتور منندز خواهان تحریم های جدید
سناتور منندز خواهان تحریم های جدید
وندی شرمن، معاون وزارت امور خارجه امریکا در امور سیاسی روز پنجشنبه در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا درباره رفع تحریم ها از ایران، گفت: ما روشن ساخته ایم که فقط گام های مشخص و قابل تایید راه را برای رفع تحریم ها هموار خواهد کرد.»
وی افزود: «بگذارید به شما اطمینان بدهم که ما - در حال مذاکره برای یافتن راه حل - به اعمال تحریم های موجود ادامه می دهیم...»

بنا به گزارش رویتر، خانم شرمن در عین حال به قانونگذاران آمریکایی گفت اگر سنا از اعمال تحریم های جدید - تا قبل از برگزاری نشست ۱۵ و ۱۶ اکتبر در ژنو - دست نگاه دارد، کمکی به پیشبرد مذاکرات خواهد بود.
شرمن در حالی که تاکید کرد دولت اوباما کاملاً متعهد به اجرای تحریم هایی است که بر ایران اعمال شده، گفت تعطیلی دولت از توانایی آن کاسته است.

خانم شرمن سرپرستی گروه مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات غرب با نمایندگان ایران را برعهده دارد. این مذاکرات روزهای پانزدهم و شانزدهم اکتبر در ژنو برگزار می شود.

در همین حال، یک سناتور متنفذ آمریکا می گوید برخی ازقانون گذاران درصدد هستند تحریم های جدیدی بر ایران وضع کنند.


به گزارش رویترز، رابرت منندز، رئیس دمکرات کمیته مناسبات خارجی سنا روز پنجشنبه در توضیحاتی در کنگره گفت هدف تحریم ها این است که از فروش های نفتی ایران بیشتر کاسته شود. یا این حال، وی اظهار داشت «ما همچنین در مورد کاهش تحریم ها، اگر ایران برای جلب اعتماد وکاهش نگرانی های ناشی ازبرنامه اتمی گام هایی بردارد، جدی هستیم. اما تحریم های اساسی تا زمانی که نگرانی ها کاملاً برطرف نشده است باید باقی بماند.»
XS
SM
MD
LG