لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۲

تِرند شدن هشتگ تغییر رژیم ایران چند ساعت بعد از اعلام سیاست جدید آمریکا در قبال جمهوری اسلامی


پراکندگی کاربرانی که از هشتگ تغییر رژیم استفاده کرده‌اند.
پراکندگی کاربرانی که از هشتگ تغییر رژیم استفاده کرده‌اند.

تنها چند ساعت بعد از سخنرانی مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده و اعلام استراتژی جدید آمریکا در برابر جمهوری اسلامی، هزاران کاربر توئیتری با هشتگ تغییر رژیم ایران (#iranregimechange) خواستار سرنگونی جمهوری اسلامی ایران شدند.

روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت وزیر خارجه آمریکا ضمن اعلام خبر افزایش فشار بر جمهوری اسلامی، اعلام کرد که واشنگتن آماده مذاکره با تهران در صورت تغییر رفتار حکومت مذهبی ایران است.

در زیر نگاهی انداخته ایم به برخی توئیت های کاربران با هشتگ #iranregimechange:

یک کاربر با تشکر از سخنرانی مایک پمپئو نوشت مردم ایران در آخرین نبرد برای رهایی از رژیم جمهوری اسلامی قرار دارند و نیاز به حمایت معنوی آمریکا و جامعه جهانی دارند.

یک کاربر دیگر نوشت مردم ایران برای چهل سال گروگان بوده اند. وقت آن است کسانی که به دموکراسی، حقوق بشر و آزادی باور دارند، حمایت شان را نشان بدهند. ما تغییر می خواهیم.

یک کاربر دیگر با استفاده از این هشتگ نوشت که رژیم ایران اصلاح پذیر نیست. تغییر رژیم ایران تنها راه برای بوجود آمدن صلح و امنیت منطقه است.

یک کاربر دیگر نوشته است خیلی از کسانی که از پمپئو تشکر کرده اند و از هشتگ تغییر رژیم استفاده کرده اند این را فرصتی برای پاره کردن زنجیر می دانند و آن را پایانی بر رژیم ترور ملاها و افراطی گرایان اسلامی برای پیوستن به جهان آزاد می دانند.

یک کاربر نیز با انتشار عکس هایی از حمله پلیس به مردم و روحانیونی که پول از یک حرم مقدس بر می دارند، نوشت به همین دلیل ما تغییر رژیم می خواهیم.

یک کاربر دیگر با انتشار ویدئویی از نقض حقوق زنان، خواستار تغییر رژیم شد.

یک کاربر دیگر با انتشار عکسی از خشکسالی یکی از دریاچه ها، بی توجهی حکومت ایران را به مسائل زیست محیطی، دلیل خود عنوان کرد.

در این بین برخی کاربران هم از تفاوت دیدگاه ها در حاشیه ترند شدن هشتگ تغییر رژیم ایران نوشته اند و یک کاربر این وضعیت را «دوران سرگیجه» نامیده است.

یک کاربر از کوتاهی خیلی دیگر از کاربران انتقاد کرده است.

یک کاربر دیگر پیشنهاد کرده در کنار توئیتر، مردم به اسکناس نویسی نیز ادامه بدهند. چندی پیش هشتگ نیز مورد استقبال خیلی ها قرار گرفته بود.

یک کاربر دیگر جنگ هشتگی را اینگونه تحلیل کرده است:

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG