لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۲

وزارت خارجه آمریکا از سخنرانی مایک پمپئو درباره حقوق بشر در ایران خبر داد


وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۸ آذرماه ساعت ۷ شب به وقت تهران قرار است با مردم ایران در رابطه با «حقوق بشر در ایران» پیام‌های خود را به اشتراک بگذارد.

توئیتر فارسی وزارت خارجه آمریکا در این باره نوشت که «در ایران، مردم خواستار آن هستند كه دولتشان حقوق انسانی آنها را به رسمیت بشناسد. رژیم ایران آنها را واداربه سکوت می‌کند. ایالات متحده صدای آنها را می شنود.»

در ادامه این توئیت آمده است که روز پنجشنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت شرق آمریکا (7 شب به وقت تهران) مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، پیام‌های خود را در رابطه با حقوق بشر در ایران با مردم ایران به اشتراک می گذارد.

همچنین در توئیتی دیگر به نقل از آقای پمپئو آمده است که رژیم ایران به نقض حقوق ملت ایران،کشتارمعترضان صلح طلب، سرکوب مخالفان سیاسی وجامعه ی مدنی، ومحدود کردن آزادی های مذهبی همه ی اقشارادامه می دهد.

در بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا در این باره منتشر شده کرده است نیز اعلام شده که پس سخنرانی آقای پمپئو قرار است، میزگردی با حضور جمعی از نجات‌یافتگان نقض حقوق بشر از سوی «رژیم ایران» و چند مقام این وزارت‌ خارجه ایالات متحده از جمله برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه در امور ایران برگزار شود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه در یک پیام توئیتری علی خامنه‌ای را در حمایت از روژه گارودی، نویسنده فرانسوی منکر هولوکاست، واکنش نشان داده و نوشته بود: «هر انسانی که ذره‌ای معرفت داشته باشد، حتی از تصور انکار نسل‌کشی شش میلیون یهودی و کشتار ۱۱ میلیون انسان بیگناه در جریان هولوکاست آزرده می‌شود. ولی برای خامنه‌ای، فقط یک روز دیگر در تخت سلطنت است [امری عادی است].»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG