لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۸

واکنش وزارت خارجه آمریکا به تحریم «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها»: ایالات متحده تهدیدهای رژیم ایران را جدی می گیرد


وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تحریم «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» اعلام کرد که قصد ایالات متحده این است حکومت ایران را برای به خطر انداختن جان شهروندان آمریکا به طور مستقیم یا غیر مستقیم مسئول بداند.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در صفحه توئیتر خود با بیان این که رژیم یاغی در ایران تهدیدی علیه بنیاد دفاع از دموکراسی‌،(اف‌دی دی) یک‌ اندیشکده آمریکایی و مدیرعامل اش صادر کرده است، نوشت: «ایالات متحده تهدیدهای رژیم را جدی می گیرد.»

خانم اورتگاس در ادامه افزود: قصد ما این است که حکومت ایران را برای به خطر انداختن جان شهروندان آمریکا به طور مستقیم یا غیر مستقیم مسئول بدانیم.

وزارت خارجه ایران این موسسه غیردولتی در آمریکا و مارک دوبوویتز، مدیر اجرایی «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» در واشنگتن، را روز شنبه دوم شهریور به اتهام آنچه «انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی» عنوان شده، تحریم‌کرده است.

همچنین بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که «اف‌دی‌دی به تحقیق و تحلیل مستقل درباره موضوعات مرتبط با امنیت ملی می‌پردازد. جمهوری اسلامی این آزادیها را در خانه ممنوع کرده است و می‌خواهد در خارج هم چنین کند.»

در این بیانیه آمده است که جمهوری اسلامی که کشور بزرگ ایران را برای چهار دهه اشغال کرده است به سرکوب بیرحمانه مردم ایران، دزدیدن ثروت آنها و ایجاد ویرانی و آشوب در خاورمیانه ادامه می‌دهد.

همچنین این بنیاد اعلام کرد «اف‌دی‌دی قرار داده شدنش در هر لیستی توسط رژیم را نشان افتخار تلقی می‌کند و روزی را انتظار می‌کشد که آمریکایی‌ها و دیگران بتوانند به یک ایران آزاد و دموکراتیک سفر کنند.»

تحریم یک بنیاد غیردولتی در خارج از ایران از سوی وزارت خارجه ایران در حالی است که ایالات متحده معتقد است که این رژیم، کشور بزرگ ایران را برای چهار دهه اشغال کرده است به سرکوب بیرحمانه مردم ایران، دزدیدن ثروت آنها و ایجاد ویرانی و آشوب در خاورمیانه ادامه می‌دهد.

مقامات دولت پرزیدنت ترامپ می‌گویند ظریف و روحانی ویترین مافیای فساد دینی هستند و در خارج به دفاع از اقدامات رژیم ایران می پردازند.

ایالات متحده آمریکا ده مرداد با قراردادن محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم‌ها تاکید کرد که ظریف را بخشی از مافیای وابسته به رهبر این رژیم می‌داند و او را مقامی صالح برای گفتگو نمی‌شناسد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG