لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۹

سفیر آمریکا در سازمان ملل: آزمایش موشکی ایران درخور واکنش شورای امنیت است


سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پس از جلسه شورای امنیت با خبرنگاران صحبت کرد.
سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد پس از جلسه شورای امنیت با خبرنگاران صحبت کرد.

همزمان با بررسی پرونده ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد، نماینده آمریکا در این سازمان می گوید اقدامات ایران درخور واکنش شورای امنیت است.

سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل روز دوشنبه شورای امنیت گفت اطلاعاتی که ایران داده نشان می دهد موشک ها قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند.

خانم پاور در یک کنفرانس خبری گفت که موشک های ایران طوری طراحی شده که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارد و به همین خاطر اقدام سپاه، قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض کرده است.

او در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره مخالفت روسیه با اعمال تحریم های جدید علیه ایران گفت که شورای امنیت باید قبول مسئولیت کند.

سامانتا پاور گفت آمریکا، اطلاعات فنی موشک ها را که خود ایران آنها را علنی کرده، ارائه خواهد داد که نشان می دهد موشک های پرتاب شده، ذاتا قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند و از این طریق، به تلاش های خود در شورای امنیت ادامه خواهد داد.

خانم پاور با تاکید بر اینکه به تلاش برای اقدام شورای امنیت علیه آزمایش موشکی ایران را ادامه می‌دهد، به اظهارات تهدید آمیز فرماندهان سپاه علیه اسرائیل نیز واکنش نشان داد و گفت اسرائیل یک عضو سازمان ملل و از متحدان نزدیک آمریکا است.

ایران هفته پیش در آزمایش موشکی جدید، موشک های بالستیکی آزمایش کرد که روی یکی از آنها به عبری نوشته بود "اسرائیل باید از نقشه جهان محو شود."

براساس قطعنامه شورای امنیت ایران اجازه آزمایش موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را ندارد.

XS
SM
MD
LG