لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

دیدگاه| انتقاد تحلیلگر ارشد آمریکایی و آشنا به امور ایران، از سکوت اروپا


کلیفورد می، رییس «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»
کلیفورد می، رییس «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»

یادداشتی در واشنگتن تایمز از کلیفورد می، رییس «بنیاد دفاع از دموکراسی ها»

آدم وسوسه می شود بگوید که اروپایی ها جرات بیان باورهایشان را ندارند اما بیان این امر ممکن است حاکی از این باشد که آن ها باورهایی دارند. شواهد نشان می دهد آن روزها گذشته است.

رهبران اروپا به شکل زننده ای هیچ تحت تاثیر تصاویر ایرانیانی قرار نگرفته اند که هر روز به خیابان های شهرهای بزرگ و کوچک آمده، خطر بازداشت، شکنجه و مرگ را با اعتراض به سرکوب و فقر ناشی از طبقه حاکم مذهبی به جان خریده اند.

حاکمان مذهبی ایران ثروت نفتی کشور علاوه بر میلیاردها دلار سرمایه آزاده شده پس از لغو تحریم ها را خرج جنگجویان در عراق، سوریه، لبنان و غزه کرده اند. رهبران اروپا پشیمان از امپریالیسم غربی در گذشته ظاهرا هیچ اعتنایی به امپریالیسم شیعه در حال حاضر نمی کنند.

دولت دونالد ترامپ در برابر سکوت اتحادیه اروپا در قبال سرکوب خشونت بار اعتراضات سراسری در ایران چه گزینه هایی برای تبدیل حمایت های کلامی اش به عمل دارد؟ حمایت از ایرانیان محنت دیده و افزایش هزینه های تخاصم رژیم از تروریسم تا برنامه موشکی و نقض حقوق بشر در ایران و خارج از آن کشور.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG