لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۱

معاون وزیر انرژی ایالات متحده: نگران خرید نفت ایران از سوی چین هستیم


دان برویت، معاون وزیر انرژی آمریکا، می‌گوید که ایالات متحده نسبت به خرید نفت ایران از سوی چین «بسیار نگران» است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای برویت روز دوشنبه ۱۸ شهریور ماه در امارات متحده عربی گفت: «ما از بابت خریدهایی که چینی‌ها، به ویژه دولت چین، انجام داده بسیار نگران هستیم.» وی افزود که مقامات رسمی آمریکا این مسئله را با دولت چین مطرح خواهند کرد.

اظهار نظر معاون وزیر انرژی آمریکا در حاشیه کنفرانس انرژی در امارات متحده عربی مطرح شده است. آمریکا صنایع نفت ایران را در تحریم کامل و بدون معافیت قرار داده است.

در همین راستا معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز یکشنبه ۱۷ شهریور گفت واشنگتن به تحریم کسانی که نفت ایران را بخرند یا با سپاه پاسداران معامله کنند ادامه می‌دهد و هیچ معافیتی هم صادر نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سیگال مندلکر به خبرنگاران گفت: «ما به اعمال فشار بر ایران ادامه خواهیم داد و همانطور که پرزیدنت (ترامپ) گفته هیچ معافیتی از هیچ نوعی در ارتباط با نفت ایران در کار نخواهد بود.»

وی خاطر نشان کرد که به دلیل تحریم‌های آمریکا، فروش نفت ایران افت جدی داشته است.

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز هفته گذشته ​گفت که کارزار فشار حداکثری آمریکا به طور قاطع نشان داده است که هیچ مصونیت یا معافیتی در تحریم‌های ایران در کار نخواهد بود و هرگونه اقدام قابل تحریم، تحریم خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG