لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۳

برایان هوک: رهبران رژیم ایران بین مذاکره با پرزیدنت ترامپ یا مدیریت فروپاشی اقتصادی، باید یکی را انتخاب کنند


Brian Hook, U.S. Special Representative for Iran, attends an interview with Reuters at the U.S. Embassy in Paris, France, June 27, 2019.
Brian Hook, U.S. Special Representative for Iran, attends an interview with Reuters at the U.S. Embassy in Paris, France, June 27, 2019.

نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا به رژیم ایران هشدار داد که باید بین «مذاکره با پرزیدنت ترامپ» یا «مدیریت فروپاشی اقتصادی» یکی را انتخاب کند.

به گزارش نیویورک تایمز، برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه با بیان این که «فشار کارساز است»، افزود: بیش از سه سال است که ما از طریق بازدارندگی و دیپلماسی ایران را مهار و با آن مقابله کرده‌ایم.

آقای هوک با بیان این که «رژیم [ایران] به خاطر تحریم‌های ما در هم شکسته است» گفت «رهبران رژیم ایران امروز در برابر یک انتخاب قرار گرفته‌اند: یا با پرزیدنت ترامپ مذاکره کنند یا فروپاشی اقتصادی را مدیریت کنند.

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا پیشتر نیز گفته بود که معتقد است تحریم های ایالات متحده رژیم ایران را وادار خواهد کرد که درباره انتخاب بین ادامه رفتار کنونی یا صرف منابع مالی تصمیم بگیرد.

پیش از این نیز وزیر خارجه ایالات متحده گفته بود که «ما بر این باوریم کاری که با برنامه‌مان، یعنی کارزار فشار حداکثری، انجام داده‌ایم در محروم کردن رژیم ایران از دستیابی به منابع لازم برای گسترش تروریسم در سرتاسر جهان موثر بوده است.»

آمریکا با خروج از برجام، تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند و کارزار فشار حداکثری برای تغییر رفتار رژیم ایران را آغاز کرد.

کارزار فشار حداکثری

دولت پرزیدنت ترامپ با برشمردن ایرادات برجام، از توافق هسته ای خارج شد و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی را بازگرداند. مقامات دولت آمریکا همچنین با اشاره به اقدامات مخرب جمهوری اسلامی در منطقه و حمایت از گروه‌های تروریستی، اعلام کردند فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی تا هنگامی که مانند یک کشور عادی در منطقه رفتار نکند، ادامه خواهد یافت.

مقام های وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا در آخرین اظهارنظرهای خود درباره تحریم های جمهوری اسلامی، آن را راهی برای پرهیز از جنگ با این رژیم در اوج تنش دو کشور دانستند.

همچنین برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، نیز در حاشیه نشست دو روزه دوحه قطر، در مصاحبه با شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا، گفت که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، رژیم جمهوری اسلامی را بر سر یک دو راهی قرار داده است.

دولت آمریکا بارها اعلام کرده است که جمهوری اسلامی درآمد خود را به جای اینکه برای بهبود معیشت مردم ایران صرف کند، در راه حمایت از گروههای تروریستی منطقه و اقدامات مخرب در دیگر کشورها صرف می‌کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG