لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۵

وزیر خارجه سابق لهستان: توافق هسته‌ای ایران دارد به تاریخ می‌پیوندد


رادوسلاو سیکورسکی، وزیر خارجه سابق لهستان
رادوسلاو سیکورسکی، وزیر خارجه سابق لهستان

«رادوسلاو سیکورسکی» عضو پارلمان اروپا و وزیر خارجه سابق لهستان، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا گفت که «واضح است که توافق هسته‌ای ایران دارد به تاریخ می‌پیوندد، و این لزوما چیز خوبی نیست.»

آقای سیکورسکی روز چهارشنبه سوم مهر ماه در حاشیه «نشست ایران ۲۰۱۹» به میزبانی سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در نیویورک گفت: «رژیم‌هایی که زیر فشار شدید هستند، گاه دست به کارهای خطرناکی می‌زنند. به نظر من، ما در روابط‌مان با ایران وارد مرحله بسیار خطرناکی شده‌ایم.»

فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در پایان جلسه بررسی توافق هسته‌ای ایران، گفته بود که اعضای فعلی برجام (چین،‌ اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا، و ایران) بدون نادیده گرفتن چالش‌ها، به همکاری با یکدیگر برای حفظ این توافق‌ ادامه خواهند داد.

رادوسلاو سیکورسکی افزود که شخصا هیچ‌وقت به کارآمدی ساز و کار مالی اروپا موسوم به اینستکس، که امسال به منظور محافظت از بازرگانی شرکت‌های اروپایی با ایران در برابر تحریم‌های آمریکا راه اندازی شده، امیدوار نبوده است.

او افزود: «ما می‌دانیم که وقتی شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی میان تجارت با ایالات متحده یا تجارت با ایران ناگزیر به انتخاب یکی شوند، با تصمیم سختی روبرو نیستند [و آمریکا را انتخاب می‌کنند.]»

وزیر خارجه پیشین لهستان: روابط با ایران وارد مرحله خطرناکی شده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG