لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

دیدگاه| آمریکا می تواند و باید به جنبش آزادی در ایران کمک کند


یادداشتی در واشنگتن اگزمنر از تد پو، قانونگذار ارشد کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

آمریکا باید با استفاده از قدرت اقتصادی، سیاسی و تکنولوژیک خود بی عملی گذشته را تصحیح کرده و صدای ایرانی ها را تقویت کند.

مردم ایران به درستی دیده اند که با وجود لغو تحریم ها وضع زندگی شان بهبود پیدا نکرده است، زیرا ثروت کشورشان توسط آیت الله و آدمکش های سپاه پاسداران خرج گسترش ترور در خارج از مرزها می شود.

حمایت ما می تواند بیش از دلگرمی کلامی باشد. ما می توانیم با به کار گیری ابداعات نوین به ایرانی ها این امکان را بدهیم که به شکلی امن با یکدیگر و با جهان بیرون در ارتباط باشند.

آمریکا کماکان وظیفه منحصر به فرد رهبری جهان آزاد را در اختیار دارد. ایالات متحده برای بیش از دو قرن نماد حفاظت از آزادی در سراسر جهان بوده است. الگوی درخشان ما یعنی حکومت مردم، به دست مردم و برای مردم الهام بخش نسل های متعددی بوده است تا از حاکمان شان خواسته های بیشتری داشته باشند. توجه آمریکا به صدای افراد در بند، امیدی بی اندازه به آن ها می دهد که در سکوت رنج نخواهند کشید.

حمایت ما می تواند بیش از دلگرمی کلامی باشد. ما می توانیم با به کار گیری ابداعات نوین به ایرانی ها این امکان را بدهیم که به شکلی امن با یکدیگر و با جهان بیرون در ارتباط باشند. آن ها در فعالیت های شجاعانه شان می توانند بیرحمی رژیم را مستند کنند تا بعدتر برای پیگیرد در صحنه جهانی مورد استفاده قرار بگیرد.

من از رهبری پرزیدنت ترامپ در مساله جنبش مردم ایران استقبال می کنم و از همکاران خود در کنگره می خواهم توجه کنند که اینک زمان عمل است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG