لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

علی رغم تیراندازی اخیر در کانزاس، مردم هند همچنان رویای آمریکایی دارند


خانواده سرینیواس کوچیبوتلا مهندس ۳۲ ساله هندی که در رستوران-بار کانزاس به ضرب گلوله کشته شد، در هند برای او سوگواری می کنند.
خانواده سرینیواس کوچیبوتلا مهندس ۳۲ ساله هندی که در رستوران-بار کانزاس به ضرب گلوله کشته شد، در هند برای او سوگواری می کنند.

شبکه خبری سی.ان.ان در مطلبی به تیراندازی هفته گذشته در میکده و رستورانی در کانزاس می پردازد که منجر به کشته شدن یک نفر و مجروح شدن یک نفر دیگر شد. هر دو نفر ۳۲ ساله و هندی تبار بودند و به عنوان مهندس در شرکت سازنده جی.پی.اس گارمین کار می کردند.

اف.بی.آی هنوز تحقیقات خود را تکمیل نکرده ولی آن را جنایت ناشی از نفرت خوانده است. آدام پوریتان مهاجم آمریکایی هنگام آتش گشودن فریاد می زد: «از کشور من بروید بیرون.»

سی.ان.ان به نقل از همسر یکی از قربانیان نوشته است که بارها درباره این که آیا باید در آمریکا بمانند و یا به کشور دیگری بروند و یا به هند بازگردند با هم گفت و گو کرده اند. و هربار همسرش مخالفت کرده و به ماندن در آمریکا اصرار ورزیده بود.

تیراندازی به این دو هندی تبار، این سوال را در میان میلیون ها هندی که رویای آمریکایی دارند به وجود آورده است: آیا آمریکا هنوز خانه رویای آمریکایی است؟ آیا هندی ها می توانند در آمریکا مورد احترام باشند؟

سی.ان.ان سپس به نقل از دیگر شهروندان هندی که آمریکا را با موفقیت و ثروت یکی می دانند می گوید، با وجود تمام این ها جوانان هندی به فضای تحقیقاتی و فناوری موجود در آمریکا کشش دارند. و از سوی دیگر رفتن به آمریکا به معنای شأن خانوادگی و کلاس برتر اجتماعی است.

هند در حال حاضر ۱۶۶ هزار دانشجو در آمریکا دارد. هر سال ده ها هزار هندی به عنوان نیروی کار بسیار متخصص با ویزای کار به آمریکا وارد می شوند و ۷۰ درصد از ۸۵ هزار ویزایی که هر ساله در دسته بندی H-1B طبقه بندی می شود به شهروندان هند می رسد.

آدام پورینتون روز دوشنبه برای قتل عمد یک هندی و تلاش برای قتل دو نفر دیگر در دادگاه حاضر شد.

قربانیان این تیراندازی دو هندی و یک آمریکایی بودند. «سرینیواس کوچیبوتلا»، ۳۲ ساله کشته شد و «آلوک ماداسانی» نیز زخمی شد. هر دوی این هندی ها برای تحصیل به آمریکا آمدند.

نفر سومی که مورد حمله قرار گرفت «ایان گریلوی»، ۲۴ ساله و آمریکایی است که به نظر می رسد تلاش داشته مهاجم را متوقف کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG