لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۱

فرماندار آلاباما قانون مقابله با مهاجرت غيرقانونی را امضا کرد


فرماندار ایالت آلاباما در آمريکا يک قانون جديد برای مقابله با مهاجرت غير قانونی که مدارس دولتی را مجبور به تعيين شرايط مهاجرت دانش آموز می کند را امضا کرده است.

رابرت بنتلی، فرماندار جمهوریخواه اين ايالت، اين قانون را روز پنجشنبه امضا کرد و گفت که آن قوی ترین لایحه مهاجرت در کشور است. منتقدان این قانون با نظر وی موافقند.

قانون جديد اين اجازه را به مدارس نمی دهد که مهاجران غیر قانونی را از ثبت نام محروم کنند. اما اعلام می کند که يک «نياز فوری و قوی» برای شمارش تعداد دانش آموزان غير قانونی بدليل تاثيرگذاری آنان در هزينه های آموزش و پرورش و بودجه دولتی، وجود دارد.

اين قانون همچنين به پليس آلاباما اجازه می دهد که کسانی را که مظنون به مهاجرت غير قانونی هستند، دستگير کند حتی اگر آنان به دليلی ديگر متوقف و مورد سوال قرار گرفته باشند.

بر اساس اين قانون، حمل و نقل يا پناه دادن آگاهانه به کسانی که در کشور بطور غير قانونی بسر می برند، جرم محسوب می شود و کارفرمايان ملزم خواهند بود که با استفاده از يک سيستم فدرال به نام ایی – وريفای (E-Verify) وضعيت مهاجرت کارکنان جديد را تعيين کنند.

قرار است قانون از اول ماه سپتامبر پيش رو به اجرا گذاشته شود اما مدافعان حقوق مدنی می گويند آن را در دادگاه رسيدگی به قوانين به چالش خواهند کشيد.

XS
SM
MD
LG