لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۵

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جلوگیری از تامین مالی حزب الله را تصویب کرد


نیروهای حزب الله لبنان پرچم این گروه را در یک رژه در جنوب لبنان بدست دارند - ۷ نوامبر ۲۰۱۴
نیروهای حزب الله لبنان پرچم این گروه را در یک رژه در جنوب لبنان بدست دارند - ۷ نوامبر ۲۰۱۴

مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه جلوگیری از تامین مالی بین المللی حزب‌الله لبنان را چهارشنبه عصر در واشنگتن به اتفاق آراء تصویب کرد. این لایحه از جمله موسسات مالی را که با حزب الله تجارت دارند، هدف تحریم قرار می دهد.

مصوبه مجلس نمایندگان همچنین وزارت خارجه آمریکا را موظف به ارائه گزارش در مورد شبکه تلویزیونی المنار می‌کند که به حزب الله تعلق دارد.

این لایحه پیشتر در ماه نوامبر، در سنای آمریکا تصویب شده بود. سناتور مارکو روبیو که امیدوار است نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا شود، از جمله حامیان اصلی این لایحه در سنا بود.

حزب‌الله در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده قرار دارد و مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است.

اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان پس از تصویب لایحه در این مجلس در بیانیه ای گفت: "تحت توافق اتمی رئیس جمهوری اوباما، ایران به زودی به ده ها میلیارد دلار جایزه دسترسی پیدا خواهد کرد. و حتی رئیس جمهوری نیز اعتراف کرده است که پول های بادآورده [ایران] به فعالیت ها و گروه هایی، از جمله حزب الله خواهد رسید که گروه اصلی نیابتی تروریستی ایران است."

او گفت "این لایحه تلاش های حزب الله برای جمع آوری پول، عملیاتش در سوریه، و تلاش هایش برای انجام اقدامات خصمانه علیه آمریکا و متحد ما اسرائیل را سرکوب می کند."

اد رویس از باراک اوباما خواست هرچه زودتر مصوبه کنگره را امضا و آن را تبدیل به قانون کند.

XS
SM
MD
LG