لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۵

حضور «کری فیشر» بازیگر فقید آمریکایی در قسمت جدید «جنگ ستارگان»


شرکت فیلمسازی «دیزنی» از حضور «کری فیشر» بازیگر فقید جنگ ستارگان در قسمت جدید این مجموعه سینمایی خبر داد. او دو سال پیش به دلیل سکته قلبی در لس آنجلس درگذشت.

کری فیشر با بازی در سه فیلم نخست «جنگ ستارگان» در نقش پرنسس «لیا» به شهرت رسید؛ او در سری جدید فیلمهای «جنگ ستارگان» نیز حضور داشت.

«جنگ ستارگان، آخرین جدای» آخرین فیلم از این مجموعه بود که کری فیشر در آن بازی کرد و از شخصیت های محوری داستان بود.

به گفته تهیه کنندگان تولید قسمت جدید بدون پرنسس لیا ممکن نیست و آنها علاقه ای به استفاده از بازیگر جایگزین یا بازسازی کامپیوتری ندارند.

جی جی آبرامز
جی جی آبرامز

جی جی آبرامز کارگردان فیلم ضمن ادای احترام به کری فیشر بعنوان بازیگری حرفه ای و دوست داشتنی، او را از محبوب ترین شخصیت های این مجموعه سینمایی توصیف کرد.

به گفته جی جی آبرامز آنها فیلمنامه را تغییر داده اند و قرار است از صحنه های دیده نشده کری فیشر در قسمت های پیشین استفاده کنند؛ تصاویری که در تدوین نهایی حذف شده اند.

بیشتر این صحنه ها مربوط به قسمت هفتم «نیرو بر می خیزد» است که با توجه مسیر داستان و ارتباط رویدادهای این مجموعه، برای قسمت جدید انتخاب شده است.

جی جی آبرامز از موافقت دختر کری فیشر برای اجرای این طرح خبر داد و همراهی او در تکمیل این پروژه سینمایی را ستود.

از دیگر چهره هایی که در قسمت نهم جنگ ستارگان حضور دارند می توان به «مارک همیل»، «دیزی ریدلی»، «بیلی دی ویلیامز»، «ادم درایور»، «جان بویگا»، «لوپیتا نیونگو» و «کلی ماری ترنگ» اشاره کرد.

مارک همیل همراه با دیزی ریدلی
مارک همیل همراه با دیزی ریدلی

شرکت های فیلمسازی دیزنی و لوکاس به دلیل مشکلاتی که در مراحل پیش تولید وجود داشت اکران جهانی فیلم را شش ماه به تعویق انداختند. براساس برنامه کنونی قسمت نهم که هنوز عنوانی ندارد در دسامبر سال ۲۰۱۹ به نمایش در می آید.

جنگ ستارگان یکی از محبوب ترین آثار زنجیره ای هالیوود است و بیش از ۴۲ میلیارد دلار ارزش مادی دارد.

XS
SM
MD
LG