لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۳

هشدار مرکز کنترل و پیشگری بیماری آمریکا در مورد ویروس ایدز


هشدار مرکز کنترل و پیشگری بیماری آمریکا در مورد ویروس ایدز
هشدار مرکز کنترل و پیشگری بیماری آمریکا در مورد ویروس ایدز

ایالات متحده آمريکا هشدار داده است که تعداد بسياری از آمریکایی ها خطر ابتلا به اچ آی وی، ويروسی که باعث بیماری ایدز می شود، را دست کم گرفته اند و براين باورند که اين ويروس تهديدی جدی برای سلامت آنان نيست.

اين هشدار ۳۰ سال پس از اولین گزارش از اين بیماری مرموز و کشنده، روز پنجشنبه در آتلانتا توسط مراکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا، (سی دی سی) صادر شد.

این مرکز در اطلاعیه خود خواستار افزایش سطح آگاهی و تلاش برای پيشگيری از بيماری ايدز شده است.

مدیر مرکز سی دی سی، دکتر توماس فريدمان، می گوید بیش از يک میلیون و يکصد هزار نفر در ایالات متحده مبتلا به اچ آی وی هستند و بسياری با کمک داروهای جديد از طول عمر بيشتری برخوردار شده اند.

با اين حال دکتر فريدمان هشدار داد که هنوز هيچ درمانی برای ويروس اچ آی وی وجود ندارد و اکثر عفونت های جدید در افراد زير ۳۰ سال رخ می دهد.

مرکز سی دی سی همچنین می گوید عفونت اچ آی وی در برخی از اقشار جامعه به نسبت عموم مردم بیشتر دیده می شود.

بنا بر اين گزارش: مردان همجنس گرا و دوجنس گرا که تقريبا ۲ درصد از جمعیت ایالات متحده هستند، حدود نيمی از مبتلايان به عفونت های جديد را تشکیل می دهند. همچنين آمريکاييان آفريقايی و لاتين تبار درصد بالاتری از عفونت اچ آی وی را نسبت به عموم جامعه دارند.

دکتر فريدمان می گوید: کاهش میزان مبتلايان به اچ آی وی بسيار مهم است، و انتظار می رود درمان عفونتهای اچ آی وی جدید هزينه ای بيش از ۲۰۰ ميليارد دلار طی ده سال آينده برای ايالات متحده داشته باشد.

XS
SM
MD
LG