لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

حزب الله لبنان در ردیف «تهدیدهای عمده سازمان یافته فرامرزی» علیه آمریکا قرار گرفت


وزیر دادگستری آمریکا روز دوشنبه حزب الله، گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در لبنان، گروه تبهکار آمریکای مرکزی «ام‌اس‌۱۳» و سه کارتل مواد مخدر را رسما در ردیف «تهدیدهای عمده سازمان یافته فرامرزی» قرار داد.

جف سشنز در نشستی با گروهی از مقام‌های انتظامی آمریکا در شهر واشنگتن در توضیح این اقدام گفت: «گام‌های بعدی ما اجرای فرمان پرزیدنت (دونالد) ترامپ برای پاکسازی خیابان‌های‌مان از عناصر و عوامل ام‌اس‌۱۳ و دیگران است.»

وی گفت: «برخورد با گروه‌های تبهکار فرامرزی مانند کارتل‌ها اولویت رئیس جمهوری و دولت اوست ... همان روزی که سوگند خوردم، پرزیدنت ترامپ به من دستور داد (فعالیت) این گروه‌ها را مختل و آنها را از بین ببرم.»

به گفته وزیر دادگستری آمریکا، پنج تشکل و سازمان توسط پلیس فدرال (اف‌بی‌آی)، اداره مبارزه با مواد مخدر، گروه ضربت مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان‌یافته، و بخش جنایی وزارت دادگستری آمریکا در این حوزه شناسایی شده‌اند.

نام ام‌اس‌۱۳ در اکتبر سال گذشته در فهرست گروه‌ها و سازمان‌های تبهکار خیابانی در ایالات متحده قرار گرفت. گروه حزب الله لبنان نیز پیشتر در سال ۱۹۹۷ توسط وزارت خارجه آمریکا در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفته بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG