لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۹

اوباما برنامه های آمریکا برای مبارزه با شیوع ایبولا را اعلام می کند


باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه تصمیمات جدیدی را برای مبارزه با شیوع ایبولا در غرب آفریقا اعلام می کند که اعزام ۳۰۰۰ نیروی آمریکایی به منطقه را نیز شامل می شود.

یک بیانیه کاخ سفید می گوید نیروهای آمریکایی به یک مرکز فرماندهی جدید در مونروویا، پایتخت لیبریا فرستاده می شوند و در آنجا به نقل و انتقال لوازم و پرسنل کمک می کنند.

آمریکا همچنین یک مرکز درمان ابولا تاسیس می کند و نیروهای آن را تامین می کند و علاوه بر آن مرکزی برای آموزش ۵۰۰ نیروی بهداشت در هفته ایجاد می کند.

کاخ سفید گفت هدف این برنامه کنترل شیوع ایبولا در مبدا، کاهش هزینه های اقتصادی و سیاسی در منطقه و تقویت «ساختار امنیت سلامت» در غرب آفریقا و فراتر از آن است.

سازمان آمریکایی توسعه بین المللی اقدام به توزیع بسته های مراقبتی و آموزش مردم برای حفاظت از خود و خانواده هایشان می کند. این کمپین در گام نخست ۴۰۰ هزار نفر از آسیب پذیرترین خانوارهای لیبریا را در بر می گیرد و سپس گسترش می یابد و تمام لیبریا و منطقه را شامل می شود.

ویروس ایبولا بیش از ۴۷۰۰ نفر را در غرب آفریقا بیمار کرده و از گینه به سیرالئون، لیبریا، نیجریه و سنگال پخش می شود. لیبریا بدتر از دیگر کشورها از این ویروس آسیب دیده است بطوری که بیش از نیمی از ۲۴۰۰ نفری که در اثر ایبولا کشته شده اند، در لیبریا بوده اند.

آقای اوباما روز سه شنبه به مرکز کنترل بیماری و پیشگیری آمریکا در آتلانتا می رود تا با کارشناسان بهداشت ملاقات کند و بطور علنی تلاش های آمریکا را اعلام کند.

برنامه های جدید آمریکا برای مبارزه با ایبولا، مجموع تعهدات آمریکا برای مبارزه با شیوع این ویروس را به ۱۷۵ میلیون دلار افزایش می دهد.

دیپلمات ها می گویند شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه یک جلسه فوری درباره شیوع ایبولا برگزار می کند.

XS
SM
MD
LG