لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۲

اوباما: خشونت مذهبی در آمریکا جایی ندارد


دادستان های محلی و فدرال آمریکا اتهام ها علیه مردی که در ارتباط با تیراندازی روز یکشنبه در ایالت کانزاس که دستگیر شده است رابررسی می کنند. در آن حادثه ۳ نفر کشته شدند.

انتظار می رود مقام های مسئول روز سه شنبه، اطلاعات بیشتری در باره اتهامات مطرح شده ارائه دهند و آن طور که گفته شده «نفرت» انگیزه آن قتل ها در خارج از یک مرکز اجتماعی و یک مجتمع بازنشستگان یهودی بود.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در کاخ سفید گفت خشونت مذهبی در جامعه آمریکا جایی ندارد، و هیچکس نباید وقتی با همکیشانش جمع می شود نگران امنیت خود باشد.

آقای اوباما گفت این واقعیت که حمله وقتی یهودیان برای برگزاری عید پسح و مسیحیان برای عیدپاک آماده می شوند روی می دهد، آن اتفاق را «دردناک تر» می کند.

مظنون دستگیر شده فریزیر گلن کراس نام دارد، ۷۳ ساله است و بنابر گزارش ها به برتری نژاد سفید معتقد است و عضو قدیمی گروه «کوکلوکس کلان» بوده است.

مارک پوتوک، یکی از اعضای ارشد یک سازمان حقوقی در کانزاس، می گوید «کراس به ویژه از یهودیان متنفر است، و آنها را به مراتب بدتر از سیاه پوستان و همجسنگرایان می داند.»

در دهه ۱۹۸۰ ، کراس یک شاخه کوکلوکس کلان و گروه دیگری به نام حزب میهنی سفید را سرپرستی می کرد. او به جرم تهدید برای به راه انداختن جنگ علیه یهودیان، سیاه پوستان، همجنس گرایان و مقام های دولتی به پنج سال زندان محکوم شد.
XS
SM
MD
LG