لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۶

مرد مسلح سه نفر را نزدیک مراکز یهودیان در آمریکا کشت


مقامات ایالت کانزاس در مرکز آمریکا می گویند یک فرد شناخته شده نژاد پرست مظنون به حمله روز یکشنبه به سه نفر است که بیرون یک مرکز جامعه یهودیان و همچنین نزدیک یک مرکز بازنشستگان یهودی کشته شدند.

فریژر گلین کراس قرار است روز دوشنبه به اتهام قتل عمد در دادگاه حاضر شود.

پلیس می گوید این متهم ۷۳ ساله با اسلحه یک مرد و یک پسر نوجوان را در پارکینگ جامعه یهودیان اورلند پارک در حومه شهر کانزاس کشت. پلیس گفت او سپس با خودرو به مرکز بازنشستگان یهودی رفت و یک زن را در آنجا کشت. فریژر گلین بعدا در یک مدرسه ابتدایی دستگیر شد.

جان داگلاس، رئیس پلیس، تیراندازی را یک عمل زشت خشونت بار توصیف کرد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا این حمله را «وحشتناک» و «اندوه آور» توصیف کرد و حمایت خود و همسرش میشل را از خانواده قربانیان اعلام کرد.

در دهه ۱۹۸۰، فریژر کراس شعبه ای از گروه نژاد پرست «کو کلاکس کلان» و همچنین یک گروه دیگر به نام «حزب وطن پرست سفید» را رهبری می کرد. او به خاطر تهدید به راه اندازی جنگ علیه یهودیان، سیاه پوستان، همجنسگرایان، و مسوولان دولتی به ۵ سال حبس محکوم شده بود.

کراس که پیشتر از اسم گلن میلر نیز استفاده کرده، چندین بار برای دستیابی به یک مقام سیاسی از طریق نامزد شدن در انتخابات اقدام کرد اما موفق نبود. او در سال ۲۰۱۰ برای عضویت در مجلس سنا به عنوان نماینده ایالت میزوری تلاش کرد و از تبلیغاتی علیه یهودیان و دیگر اقلیت ها استفاده کرد.
XS
SM
MD
LG