لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۰

خودداری یک کارخانه آمریکایی از فروش سلاح به پاکستان


مدیر فروش شرکت می گوید در نهایت به این نتیجه رسیدیم که اخلاقیات برایمان بیشتر از درآمد خالص شرکت ارزش دارد.

یک کارخانه تولید اسلحه در ایالت یوتای آمریکا معامله ۱۵ میلیون دلاری فروش اسلحه به پاکستان را رد کرده و می گوید نگران است که این سلاح ها علیه سربازان آمریکایی به کار گرفته شود.
نیک یانگ، بنیانگذار شرکت «دزرت تک» روی صفحه فیسبوک شرکت نوشت که برای «فروش قانونی» سیستم های تیراندازی مخفیانه به کشور پاکستان با وی تماس گرفته شده است.
نیک یانگ گفته است «بیشترین بیم» شرکت این است که تجهیزات علیه نیروهای آمریکایی به کار گرفته شود. آقای یانگ می گوید شرکت را برای «حفظ جان مردم آمریکا، و نه به خطر انداختن آنها» به راه انداخته است. به گفته او، شماری از نظامیان کارکشته آمریکا در شرکت وی استخدام شده اند.
مایک دیویس، مدیر فروش شرکت به رسانه های محلی گفته است با توجه به ناآرامی های پاکستان، شرکت «در نهایت احساس کرد فروش اسلحه به آن کشور کار درستی نیست.» وی به روزنامه دزرت نیوز چاپ سالت لیک سیتی ایالت یوتا گفت: «ما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که اخلاقیات برایمان بیشتر از درآمد خالص شرکت ارزش دارد.»
تفنگ هایی که شرکت دزرت تک قرار بود به پاکستان بفروشد قادر است می تواند تا فاصله ۲،۷۰۰ متری را هدف بگیرد.
فروش اسلحه آمریکایی به کشورهای متحد از جمله پاکستان تازگی ندارد؛ اما ممکن است مسأله پیچیده ای باشد به ویژه در کشوری که القاعده در آن حضور دارد. آمریکا غالباً نیروهای القاعده، اعضای طالبان و حامیان آنها را در مناطق عشیره نشین پاکستان هدف گرفته است.
بر روی وبسایت شرکت دزرت تک آمده است «این شرکت ایجاد شده است تا با تولید کوچکترین، دقیق ترین و قابل اطمینان ترین سیستم های اسلحه دقیق در جهان، از آزادی ایالات متحده آمریکا، متحدان ما و مردم حفاظت کند.»
XS
SM
MD
LG