لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۷

مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا خواستار ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در فرانسه شد


ریچارد گرنل، مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا، از دولت فرانسه خواست تا فعالیت حزب‌الله لبنان را در این کشور ممنوع کند.

به گزارش فاکس نیوز آمریکا، ریچارد گرنل، مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا، با امانوئل بون، مشاور سیاست خارجی رئیس‌جمهوری فرانسه، گفت‌وگو کرده است تا او را برای ممنوع کردن فعالیت حزب‌الله در فرانسه و تلاش برای حمایت از ممنوعیت گسترده این سازمان در سطح اتحادیه اروپا متقاعد کند.

بنابر این گزارش، ریچارد گرنل، که به عنوان سفیر آمریکا در آلمان نیز به کار خود ادامه می‌دهد، و تیم او به صورت هفتگی برای تعیین استراتژی و استفاده از تازه‌ترین اطلاعات برای اعمال این ممنوعیت در آلمان دیدار می‌کردند. آقای گرنل همچنین چندین بار به بروکسل سفر کرده و خواستار ممنوعیت فعالیت حزب‌الله در سراسر اتحادیه اروپا شده است.

دولت آلمان هفته گذشته اعلام کرد که فعالیت‌های گروه حزب الله لبنان که تحت حمایت رژیم ایران است را در خاک خود ممنوع کرده و کلیت این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی می‌شناسد.

شناسایی کلیت حزب‌الله لبنان به عنوان یک سازمان تروریستی به مفهوم تفاوت قائل نشدن میان شاخه سیاسی با شاخه نظامی آن حزب و تروریست شناختن هر دو شاخه حزب‌الله است.

مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا پیشتر ​با ابراز خرسندی از اقدام آلمان در شناسایی کلیت حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی و ممنوع کردن تمامی فعالیت‌های آن، گفته بود که با این اقدام، جهان امن‌تر شده است.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی گروه های تروریستی است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG