لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۰

مذاکرات رهبران جمهوریخواه و دمکرات ادامه دارد


رهبران مجلس نمایندگان و سنای آمریکا درباره طرح هایی برای بازگشایی دولت و پرهیز از نکول بدهی ها، که می تواند آثار زیانباری بر اقتصاد جهانی داشته باشد، مذاکره می کنند.

قانونگذاران جمهوریخواه می گویند مجلس نمایندگان قصد دارد روز سه شنبه به لایحه ای رای دهد که دولت را باز خواهد کرد و از نکول پرهیز خواهد شد. اما کاخ سفید و رهبران دمکرات مجلس آنرا بی درنگ رد کردند.

این لایحه، و لایحه دیگری که سنا پیشنهاد کرده است، هزینه های دولت را برای سه ماه ( تا ۱۵ ژانویه) تامین خواهد کرد و سقف وامگیری دولت را برای نزدیک چهار ماه (تا ۷ فوریه) بالا خواهد برد.

برنامه مجلس نمایندگان دو امتیاز در لایحه جدید مراقبت های درمانی درخواست می کند: تاخیر دو ساله مالیات بر تجهیزات پزشکی و خذف یارانه های مراقبت های پزشکی برای رئیس جمهوری، اعضای کابینه او و اعضای کنگره.

اوباما حاضر نشده است درباره اصلاحاتی در قانون مراقبت های پزشکی، معروف به «اوباما کر»، مذاکره کند.

رهبران جمهوریخواهان مجلس نمایندگان روز سه شنبه گفتند نبايد هیچ «درمان ویژه ای» بر اساس قانون جدید وجود داشته باشد. ننسی پلوسی، رهبر اقلیت دمکرات مجلس، طرح جمهوریخواهان را «خرابکاری در هر کوششی برای پیشرفت» نامید.

اگر سقف وامگیری تا روز پنجشنبه بالا نرود، آمریکا ممکن است قادر نباشد صورتحساب های خود را پرداخت کند. هنوز روشن نیست آیا کنگره، حتی در صورتی که رهبران دمکرات و جمهوریخواه درسنا به توافق برسند، خواهد توانست ضرب الاجل را رعایت کند یا نه. تندروهای محافظه کار مانند تد کروز، سناتور جمهوریخواه از ايالت تگزاس، ممکن است در رای نهایی هر توافقی را به تاخیر بیاندازند.

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان روز سه شنبه گفت، آمریکا تعهدات مالی خود را پرداخت خواهد کرد.

هر توافقی پیش از آن که بتواند به امضای رئیس جمهوری برسد، باید در صحن کامل سنا و مجلس نمایندگان تصویب شود.
XS
SM
MD
LG