لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۹

رئیس جمهوری فرانسه به کالیفرنیا می رود


.
.
فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه در کوشش برای جلب سرمایه گذاری بیشتر آمریکا در کشورش، رهسپار سیلیکان ولی مرکز توسعه فناوری آمریکا شد.

اولاند، پس از حضور در ضیافتی که رئیس جمهوری آمریکا به افتخار او ترتیب داده بود، روز چهارشنبه رهسپار ایالت کالیفرنیا شد.
او قرار است با شهردار سانفرانسیسکو ملاقات کند، و با رهبران جامعه بازرگانی آمریکا، از جمله مسئولان فیس بوک و گوگل، ناهار صرف کند.

اولاند روز سه شنبه در کنفرانس خبری مشترک با پرزیدنت اوباما، در پاسخ به یک خبرنگار فرانسوی که گفت نرخ های بالای مالیاتی در فرانسه از سرمایه گذاری های جدید در کشور جلوگیری می کند گفت: فرانسه یکی از کشورهایی است که بزرگترین میزان سرمایه گذاری خارجی را دریافت می کند و بیش از هر کشور دیگری بروی سرمایه گذاری خارجی باز است.

اولاند گفت دو هزار شرکت آمریکایی با پانصدر هزار کارمند در فرانسه فعال هستند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب میزبانی فرانسوا رولاند رئیس جمهوری فرانسه را در ضیافتی رسمی که در آن رهبران بازرگانی، اعانه دهندگان سیاسی و شخصیت های هالیوود حضور داشتند، بر عهده گرفت.

اولاند، که اخیرا اعلام کرد از دوست و شریک زندگی دیرینه اش، والری تریوایلر جدا شده است، در چادری گرم در محوطه کاخ سفید که ۳۵۰ نفر را در خود جا داده بود، بین آقا و خانم اوباما نشسته بود.

پیشتر، آقای اوباما « اتحاد پویا» بین فرانسه و ایالات متحده را ستود. او گفت اتخاد دو کشور «هرگز از این نیرومند تر نبوده است» ، و آنرا از ۲۰ سال پیش «عمیق تر» نامید. فرانسوا اولاند افزود دو کشور: اینک به شیوه ای بی سابقه به یکدیگر اعتماد دارند.»

مذاکرات روز سه شنبه بین دو رهبر، مذاکرات اتمی ایران، سوریه، کوشش های برخورد با تروریسم در آفریقا، تجارت، مسائل اقتصادی، و تغییرات جوی را در بر می گرفت.
XS
SM
MD
LG