لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۰

پلیس فدرال آمریکا «فرض تروریستی بودن» حمله به پایگاه نظامی فلوریدا را تایید کرد


پلیس فدرال آمریکا تایید کرد که فرض را بر «تروریستی بودن» حمله مسلحانه خلبان سعودی در پایگاه نظامی در فلوریدا قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ریچل روجاس، مامور ویژه پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، گفت که این اف‌بی‌آی «همچون بیشتر موارد تحقیقات در مورد تیراندازی فعال، این احتمال را مطرح می‌داند که رخداد یک اقدام تروریستی بوده‌است.»

رویترز پیشتر به نقل از گروه ‌SITE (ناظر بر فعالیت‌های افراطی در فضای مجازی)، الشمرانی گزارش داده بود که به نظر می رسد ساعاتی پیش از حمله، مطلبی در توجیه آن در توئیتر به انگلیسی منتشر کرده بود.

همچنین بنابر گزارش گره SITE ، الشمرانی نقل‌قولی از بن‌لادن، رهبر کشته شده القاعده را بازنشر کرده بود.

تحقیقات برای آن که مشخص شود این حمله مسلحانه از سوی محمد الشمرانی ستوان دوم عربستانی به تنهایی انجام شده یا او بخشی از یک نقشه‌ای بزرگتر بوده، همچنان ادامه دارد.

پیش از این پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی در بیانیه‌ای فرد مهاجم را «محمد سعید الشمرانی» ۲۱ ساله معرفی کرد. او نظامی اهل عربستان سعودی معرفی شد که در حال گذراندن دوره نظامی در آمریکا بوده است.

حمله این مهاجم و تیراندازی او در یکی از پایگاه‌های نیروی دریایی آمریکا در پنساکولای فلوریدا روز جمعه ۱۵ آذرماه سه کشته و دست‌کم هفت مجروح برجای گذاشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG