لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۱

سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا برای نخستین بار اجازه فروش یک سیگار الکترونیکی را صادر کرد


آرشیو
آرشیو

سازمان غذا و دارو آمریکا، برای نخستین‌ بار اجازه فروش یک سیگار الکترونیکی با طعم تنباکو در ایالات متحده را صادر کرد. این سیگار ساخت شرکت بزرگ تنباکو «آر جی رینولدز» است و با نام تجاری «وی‌یوز» ( Vuse ) ارائه می‌شود.

سازمان نظارت بر غذا و دارو آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که داده‌ها نشان می‌دهد آئروسل استنشاق شده از این سیگار الکترونیکی، به مراتب ضرر کمتری از دود سیگار معمولی دارد.

این نهاد نظارتی فدرال می‌گوید کمکی که برخی از این دستگاه‌ها به ترک سیگار سنتی می‌کند، بیشتر از خطر به دام افتادن نسل جدید در مصرف این نوع سیگار است.

تصمیم سازمان غذا و دارو آمریکا برای تولیدکننده‌های سیگارهای الکترونیکی مهم است. هر چند که محصولات این تولیدکننده‌ها در بازار موجود است، اما مدتهاست که منتظر نتایج ارزیابی نهاد نظارتی آمریکا مانده اند؛ این تصمیم که آیا محصولات تولیدکننده‌های سیگارهای الکترونیکی برای سلامت عموم مفید است یا آن را به خطر می‌اندازد.

بزرگترین نگرانی این نهاد نظارتی، محبوبیت بالای سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار میان نوجوانان است و در فرآیند ارزیابی در چند ماه گذشته، هزاران محصول توسط سازمان غذا و داروی آمریکا از چرخه مصرف خارج شده اند.

XS
SM
MD
LG