لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

اف‌بی‌آی در مورد خطر هکرهای ایرانی به شرکت‌های آمریکایی هشدار داد


پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، به شرکت‌های آمریکایی هشدار داده است که هکرهای ایرانی سایت‌های آمریکایی و خارجی مربوط به جرایم سایبری را با هدف دستیابی و سرقت داده‌هایی که می‌توانند در آینده در هک کردن آن سازمان‌ها مفید واقع شوند، جستجو کرده‌اند.

شبکه خبری سی ان ان، که نسخه‌ای از این هشدار را رؤیت کرده است، در گزارشی ضمن اعلام این خبر نوشته است که با این حال در توصیه اف بی آی این که کدام گروه از هکرهای ایرانی پشت این عملیات بوده‌اند و همچنین آیا با حکومت ایران مرتبط هستند یا خیر، مشخص نشده است.

مقام‌های آمریکا در سال‌های گذشته از ایران، پس از روسیه و چین، به‌عنوان سومین تهدید بزرگ سایبری علیه ایالات متحده نام برده‌اند. اف بی آی پیشتر در گزارشی در مورد ورود هکرهای ایرانی به «دارک وب» که اطلاعات مربوط به قربانیان هک را منتشر می‌کند هشدار داده بود.

در یکی از آخرین موارد، مقام‌های آمریکایی آبان سال گذشته و بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، یافته‌های اف بی آی و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیتی آمریکا در مورد هک اطلاعات رأی دهندگان آمریکایی توسط جمهوری اسلامی ایران را تایید کردند.

XS
SM
MD
LG