لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۳

آمریکا سرقت اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان در یک ایالت توسط هکرهای ایرانی را تایید کرد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

مقام‌های آمریکایی روز جمعه ۹ آبان یافته‌های پلیس فدرال (اف بی آی) و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیتی آمریکا (سی آی اس اِی) در مورد هک اطلاعات رأی دهندگان توسط ایران را تایید کردند.

جامعه اطلاعاتی آمریکا پیشتر اعلام کرده بودند که رژیم جمهوری اسلامی ایران پس از هک سامانه اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان در چند ایالت مختلف آمریکا، اقدام به ارسال ایمیل‌های هشدارآمیز با هدف مرعوب کردن آنها کرده است.

پلیس فدرال و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیتی آمریکا که مسئول نظارت بر امنیت انتخابات ریاست جمهوری آتی هستند در اطلاعیه‌ای تایید کرده‌اند ایران دست کم در یک ایالت موفق به سرقت اطلاعات رأی دهندگان شده است.

به گفته آنها، هکرهای ایران بعدا در بخشی از کارزار خود با هدف تاثیرگذاری بر روند انتخابات سوم نوامبر، هفته گذشته از آن اطلاعات برای ارسال ایمیل‌هایی به منظور ارعاب رأی دهندگان در دست کم چهار ایالت آریزونا، آلاسکا، پنسیلوانیا و فلوریدا استفاده کردند.

وزیر خارجه آمریکا پیشتر و در تاریخ ۲ آبان به رژیم ایران هشدار داده بود: ایالات متحده دخالت خارجی در انتخاباتش را تحمل نخواهد کرد.

رابرت اوبراین‌، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز گفته بود که با توجه به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و قطع دسترسی رژیم ایران به میلیاردها دلار پول، تلاش ایران برای دخالت در انتخابات آمریکا مایه شگفتی نیست.

XS
SM
MD
LG