لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۱

اف‌بی‌آی:‌ چین و ایران به دنبال آزار بیشتر مخالفان خود در خاک آمریکا هستند


بهمن ماه گذشته مقامات اف‌بی‌آی و دادستانی آمریکا جزئیاتی از یک تیم جاسوسی علیه مسیح علینژاد در نیویورک را شرح دادند.
بهمن ماه گذشته مقامات اف‌بی‌آی و دادستانی آمریکا جزئیاتی از یک تیم جاسوسی علیه مسیح علینژاد در نیویورک را شرح دادند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی در یک گزارش جدید اعلام کرد که چین و ایران از تاکتیک‌های جدیدی برای آزار و اذیت منتقدان خود در خاک آمریکا استفاده می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در این گزارش مقامات اف‌بی‌آی از قربانیان خواسته‌اند که پا پیش بگذارند و به نهادهای اطلاعاتی درباره تهدیدات علیه خود اطلاعات بدهند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا می‌گوید شاهد رشد تهدیدات فرامرزی از سوی چین و جمهوری اسلامی است. در این گزارش اشاره شده که این دولت‌ها در خاک آمریکا به دنبال جذب کارگاه‌های خصوصی برای جاسوسی درباره مخالفان خود هستند.

در این گزارش به نام خاصی اشاره نشده اما چندماه پیش، وزارت دادگستری آمریکا در هفتم بهمن جزئیات تازه‌ای از توطئه ترور مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق بشر و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا، توسط حکومت جمهوری اسلامی در خاک ایالات متحده را منتشر کرد.

مقامات وزارت دادگستری و پلیس فدرال آمریکا با برگزاری یک کنفرانس خبری اعلام کردند که اعضای یک گروه تبهکاری سازمان‌یافته مستقر در اروپای شرقی در توطئه «قتل یک شهروند آمریکایی ایرانی‌الاصل که علناً با حکومت ایران مخالفت کرده است»‌ مشارکت داشتند.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا سه نفر به نام‌های رفعت امیروف، پولاد عمروف، و خالد مهدی‌اف در رابطه با جرایم مربوط به اجیر شدن برای قتل و پولشویی دستگیر شده‌اند.

میانه فروردین امسال هم، دادگاه فدرال نیویورک، نیلوفر بهادری را به اتهام دست داشتن در توطئه برای ربودن مسیح علینژاد به چهار سال زندان محکوم کرد.


XS
SM
MD
LG