لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

اف.بی.آی ۱۴۷ نفر را مامور تحقیق درباره ایمیل های کلینتون کرد


هیلاری کلینتون داوطلب پیشتاز نامزدی انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ از حزب دموکرات
هیلاری کلینتون داوطلب پیشتاز نامزدی انتخابات نوامبر ۲۰۱۶ از حزب دموکرات

یک قانونگذار آمریکایی به نقل از جیمز کومی مدیر پلیس فدرال آمریکا گفت ۱۴۷ مامور اف.بی.آی برای تحقیق درباره پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین ایالات متحده استخدام شده اند.

روزنامه واشنگتن پست می نویسد اف.بی.آی کار تحقیق را تسریع کرده تا روند کار بیش از حد به زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، که خانم کلینتون نیز یکی از داوطلبان نامزدی در آن است، نزدیک نشود.

این روزنامه همچنین می نویسد شمار بالای ماموران استخدام شده احتمالا از آنجا ناشی می شود که اف.بی.آی می خواهد نتیجه کار را قبل از انتخابات نوامبر اعلام کند.

روزنامه لس آنجلس تایمز نیز گفته است که مصاحبه ماموران اف.بی.آی با دستیاران ارشد کلینتون و حتی خود او، نقش مهمی در فهم بهتر از این مسئله خواهد داد، که آیا کلینتون در زمان تصدی بر وزارت خارجه، دانسته یا نادانسته، با استفاده از ایمیل شخصی اسرار دولت را فاش کرده اند یا خیر.

این نشان می دهد که بنابر نظر کارشناسان حقوقی، هیلاری کلینتون بعید است که به دلیل استفاده انحصاری از ایمیل شخصی در هنگام تصدی وزارت خارجه مجازات شود، چرا که آن زمان چنین چیزی ممنوع نبود.

واشنگتن پست می گوید این که تحقیقات به نظر می رسد رو به پایان است و این که حدود این همه مامور را شامل می شود، برای خانم کلینتون هم خبر خوبی است و هم بد.

از این نظر خوب است که اگر به زودی به نتیجه برسد و خانم کلینتون به طور کلی از اتهامات تبرئه شود، ماجرا بیش از این در طول کمپین انتخابات مزاحم او نخواهد شد. روی ناخوشایند ماجرا هم این است که هیچ کس دوست ندارد ۱۵۰ نفر همزمان در زندگی حرفه ای اش کندوکاو کنند.

تحلیلگر واشنگتن پست می نویسد ۱۴۷ مامور تجسس بسیار رقم بزرگی است و نشان دهنده جدی بودن ماجرا برای پلیس فدرال آمریکا است.

XS
SM
MD
LG