لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

اف.بی.آی: ابزار ما برای رمزگشایی مدل‌های جدیدتر آیفون کار نمی‌کند


جیمز کومی در کنفرانسی در اوهایو درباره رمزگزاری و تجسس، گفت ابزار اف.بی.آی روی بخش محدودی از تلفن ها کار می کند
جیمز کومی در کنفرانسی در اوهایو درباره رمزگزاری و تجسس، گفت ابزار اف.بی.آی روی بخش محدودی از تلفن ها کار می کند

مدیر پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، می گوید شیوه محرمانه ای که برای رمزگشایی آیفون 5C متعلق به یکی از مهاجمان حمله تروریستی سان برناردینو بکار گرفته شد، در مدل های جدیدتر آیفون کار نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جیمز کومی در کنفرانسی در کالج کنیون ایالت اوهایو درباره رمزگزاری و تجسس، با بیان این که "ابزاری که ما داریم روی بخش محدودی از تلفن ها کار می کند، " گفت این تکنیک روی آیفون 5S و مدل های بالاتر کار نمی کند.

وزارت دادگستری آمریکا ماه پیش گفت با کمک یک طرف ثالث ناشناس، موفق به شکستن رمز آیفون مهاجم سان برناردینو شده و شکایت خود را از شرکت اپل، سازنده گوشی های آیفون که حاضر به همکاری برای این کار نشده بود پس گرفته است.

با این حال، از آنجا که تکنیک استفاده شده نمی تواند برای نفوذ به مدل های جدیدتر آیفون بکار گرفته شود، مقامات پلیس و قضایی آمریکا برای موارد مشابه احتمالی در آینده، به کمک اپل نیاز خواهند داشت.

اظهارات رئیس پلیس فدرال آمریکا در حالی مطرح می شود که وزارت دادگستری اخیرا از دادگاهی در نیویورک خواسته است شرکت اپل را وادار کند رمز یک دستگاه گوشی آیفون 5S مرتبط به یک پرونده مواد مخدر را باز کند.

شرکت اپل در مورد قبلی، با این استدلال که می خواهد به حفظ حریم خصوصی کاربرانش پایبند باشد، به این درخواست پاسخ منفی داده بود.

XS
SM
MD
LG