لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۲

دولت ترامپ اقامت هفت هزار پناهجوی سوری را تایید کرد


‎یک هفته بعد از اعلام وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره از سر گیری پذیرش پناهندگان از یازده کشور با «ریسک بالا»، اعلام شده که دولت ترامپ اجازه اقامت موقت بیش از هفت هزار نفر از شهروندان سوریه در ایالات متحده را تمدید کرده است.

اجازه اقامت موقت به پناهندگان و مهاجران اجازه می دهد مادامی که بازگشت ایشان به کشورشان همراه با خطر باشد، در آمریکا اقامت گزینند.

کریستن نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا اواخر روز چهارشنبه گفت تمدید این اجازه بر اساس وضعیت موجود و ادامه درگیریهای سوریه اتحاذ شده است.

اجازه اقامت موقت به پناهندگان و مهاجران هر ۱۸ ماه یک بار باید تمدید شود و تا کنون همیشه برای پناهندگان سوری تمدید شده است.

دولت ترامپ اخیراً برای پایان دادن به اجازه اقامت موقت به پناهندگان و مهاجران هائیتی و السالوادور دو کشوری که در دهه گذشته با دو زمین لرزه ویرانگر روبرو بودند، مورد انتقاد قرار گرفته بود.

اقای ترامپ می گوید سیستم مهاجرتی آمریکا اشکال دارد و باید به جای سیستم مهاجرتی قرعه کشی و زنجیره ای، افراد براساس شایستگی شان به کشور وارد شوند. او همچنین در زمان انتخابات گفته بود پذیرش بی رویه پناهندگان باید متوقف شود.

بعد از یک فرمان اجرایی درباره توقف موقف پذیرش پناهجویان از چند کشور، هفته پیش خانم نیلسن خبر داد که پذیرش دوباره پناهجویان از این کشورها از سر گرفته شده اما سختگیری بیشتری می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG