لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۹

آمریکا دیپلمات‌ها و شهروندان عادی خود را از شهر ووهان چین خارج می‌کند


کارمند مترو در ماسک و لباس مخصوص برای محافظت از کوروناویروس جدید در یک ایستگاه مترو در شهر پکن، چین - ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰
کارمند مترو در ماسک و لباس مخصوص برای محافظت از کوروناویروس جدید در یک ایستگاه مترو در شهر پکن، چین - ۲۶ ژانویه ۲۰۲۰

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه ۶ بهمن اعلام کرد که کارمندان کنسولگری آمریکا در ووهان و اعضای خانواده آنها را از این شهر بیرون خواهد برد و همین طور تعداد محدودی صندلی را به شهروندان عادی ارائه خواهد داد تا آنها نیز بتوانند مرکز شیوع کوروناویروس جدید را ترک کنند.

به گزارش رویترز، وزارت خارجه آمریکا در یک بیانیه از طریق ایمیل گفت که برخی از شهروندان عادی آمریکا قادر خواهند بود که با تنها پروازی که در تاریخ ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) ووهان را به مقصد سان‌فرانسیسکو ترک می‌کند، از این شهر خارج شوند. وزارت خارجه از کسانی که مایل به این کار هستند خواسته است تا با سفارت آمریکا در شهر پکن تماس بگیرند.

در این بیانیه قید شده است: «ظرفیت بسیار محدود است و اگر امکانات کافی برای جابه‌جایی تمام افرادی که علاقه نشان داده اند وجود نداشته باشد، حق تقدم به افرادی داده می شود که بیشتر در خطر ابتلا به کوروناویروس هستند.»

شهر ووهان با ۱۱ میلیون نفر جمعیت، با بسته شدن حمل و نقل عمومی شهر و تعلیق پروازها، تحت محدودیت‌های سفت و سخت مسافرتی قرار گرفته است.

فرانسه، استرالیا، و ژاپن نیز از جمله کشورهای دیگری هستند که احتمال تخلیه شهروندان و کارمندان خود در ووهان را تحت بررسی قرار داده‌اند.

وزارت خارجه چین در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد گفت برای تسهیل تخلیه شهروندان آمریکایی به دولت آمریکا کمک خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG