لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۴

پلیس بریتانیا: عامل حمله تروریستی لندن «تازه مسلمان» بود


پلیس بریتانیا روز جمعه جزئیات بیشتری درباره عامل حمله مرگبار روز چهارشنبه در لندن منتشر کرد و گفت نام خالد مسعود ۵۲ ساله، پیش از گرویدن به اسلام آدرین راسل آجائو بوده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مارک راولی رئیس واحد ضدتروریسم پلیس بریتانیا، آدرین راسل از اسامی مختلفی استفاده می‌کرد، اما پس از مسلمان شدن، نام خالد مسعود را برای خود برگزید.

خالد مسعود عصر چهارشنبه با خودرو در پیاده رو پل وست مینیستر به مردمی که در حال عبور بودند زد و بعد که خودرو متوقف شد، پیاده به سمت پارلمان رفت و با چاقو به یک پلیس حمله کرد.

پیش از آن که داعش مسئولیت حمله را بپذیرد، پلیس لندن اعلام کرد با این حمله که منجر به مرگ دست کم چهار نفر، از جمله خود مهاجم شد، به عنوان یک اقدام تروریستی برخورد می‌کند.

خالد مسعود در شهر دارتفورد استان کنت در جنوب بریتانیا متولد شد و آخرین محل سکونت او منطقه وست میدلند در شمال غرب انگلستان بوده است. مشخص نیست او چه زمانی به اسلام روی آورد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وی پیش از حمله اخیر، سابقه کیفری داشته و از سال ۱۹۸۳ میلادی به دلایل مختلف از جمله ضرب و شتم، حمل سلاح سرد و اخلال در نظم عمومی دستگیر و در دادگاه محکوم شده بود.

مارک راولی همچنین از دستگیری دو نفر دیگر در ارتباط با این پرونده خبر داد و آن را «مهم» خواند، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد و تنها گفت در حال حاضر ۹ نفر در بازداشت هستند و یک نفر هم آزاد شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG