لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۳

 کشورهای عضو اتحادیه اروپا از گفت‌وگوهای تجاری با ایالات متحده حمایت می‌کنند


کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت نهایی خود را با آغاز رسمی گفت‌وگوهای تجاری میان نمایندگان این اتحادیه و ایالات متحده اعلام کردند.

به گزارش رویترز، این کشورها امروز دوشنبه ۲۶ فروردین در یک رای‌گیری اعلام کردند که موافق آغاز گفت‌وگوها با ایالات متحده هستند.

تصمیم‌گیری در این‌باره ماه‌ها به دلیل مخالفت فرانسه به تعویق افتاده بود. در جریان رای‌گیری امروز فرانسه باز هم رای مخالف و بلژیک رای ممتنع داد.

قرار است این گفت‌وگوها شامل دو محور اصلی باشد؛ قطع کردن تعرفه‌ها روی کالاهای تجاری و آسان‌تر کردن دریافت استانداردهای تولیدی اروپا و آمریکا برای شرکت‌ها.


کمیسیون اروپا پیش از این بارها اعلام کرده است که درباره تعرفه روی محصولات کشاورزی مذاکره نخواهد کرد، اما آمادگی دارد درباره خودروها گفت‌وگو کند.

دولت آمریکا اما لیست بلندی از موارد قابل مذاکره را در نظر دارد، از جمله گفت‌وگو درباره محصولات کشاورزی و دسترسی آن‌ها به بازارها.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۲۰ فروردین و در پیامی در توئیتر اعلام کرد قصد دارد تعرفه‌هایی بر کالاهای وارداتی از اتحادیه اروپا اعمال کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده که معتقد است توافق‌های تجاری بین کشورش و برخی کشورهای دیگر «منصفانه» نیست و از آمریکا سوءاستفاده می‌شود، می‌گوید برای اصلاح این توافق‌ها باید دوباره مذاکره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG