لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۰

محدودیت بیشتر آمریکا و اروپا در استفاده از اطلاعات خصوصی شهروندان


عکس تزئینی
عکس تزئینی

بر اساس توافق جدید همکاری‌های اطلاعاتی بین ایالات متحده و اروپا، که در ماه جاری میلادی حاصل شد، آمریکا برای استفاده از اطلاعات شهروندان اروپایی محدودیت‌های بیشتری خواهد داشت.

در متن توافق، که خبرگزاری رویترز موفق به مشاهده آن شده، آمده است که ارائه توضیح روشن و مشخص برای دسترسی به اطلاعات شخصی افراد، از شروط کلیدی استفاده آمریکا از بانک اطلاعاتی اروپا است.

بر اساس این توافق، ایالات متحده نیز شرایط مشابهی را برای کشورها و نهادهای اروپایی به منظور استفاده از داده‌های اطلاعاتی شهروندان آمریکا اعمال خواهد کرد.

بحث حفاظت از حریم خصوصی افراد، زمانی بین آمریکا و اروپا بالا گرفت که ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا، در سال ۲۰۱۳ روش‌های شنود اطلاعاتی ایالات متحده از اروپایی‌ها را فاش کرد.

در این توافق همچنین آمده است که واشنگتن با تشکیل واحدی در وزارت خارجه به منظور رسیدگی به شکایات احتمالی در زمینه این همکاری‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا موافقت کرده است.

علاوه بر آن دو طرف توافق کرده‌اند که سازوکار جایگزین دیگری برای حل و فصل اختلافات احتمالی در نظر گرفته و سالی یک بار نیز برای مرور و بررسی توافق، نشست مشترک برگزار کنند.

XS
SM
MD
LG